Czy aparat na zęby może być niewidoczny?

Leczenie wady zgryzu z zastosowaniem stałego aparatu na zęby daje bardzo dobre rezultaty i pozwala prawidłowo ustawić wszystkie zęby w łukach. Wielu pacjentów niestety jednak długo zwleka z podjęciem decyzji o rozpoczęciu leczenia ortodontycznego ze względu na to, że po założeniu stałego aparatu na zęby dochodzi do istotnego pogorszenia estetyki uśmiechu. Rozwiązaniem tego problemu może być zdecydowanie się na rozpoczęcie leczenia wady zgryzu z zastosowaniem niewidocznych aparatów. Taka możliwość istnieje dzięki systemowi Invisalign.

Na czym polega leczenie z użyciem systemu Invisalign?

Wiele osób odczuwa obawy związane z tym, że stosowany w trakcie leczenia wady zgryzu stały aparat ortodontyczny z metalowymi zamkami będzie miał negatywny wpływ nie tylko na ich wygląd, ale również na komfort życia. Stosując zwykły stały aparat na zęby na pewno trzeba się liczyć z utrudnionym spożywaniem posiłków oraz z trudniejszą i bardziej skomplikowaną codzienną higieną jamy ustnej. Na szczęście w XXI wieku istnieje więcej możliwości i nie zawsze jest konieczność stosowania starego typu aparatów na zęby. Rozwiązaniem wskazanych wyżej problemów jest rozpoczęcie leczenia wady zgryzu z użyciem niewidocznych aparatów na zęby Invisalign.

Invisalign to nowoczesna metoda leczenia ortodontycznego, która polega na zastąpieniu stałych aparatów na zęby indywidualnie przygotowanymi dla każdego pacjenta, przezroczystymi nakładkami. Przy rozpoczęciu leczenia wady zgryzu pacjent po dokładnej diagnostyce swojego problemu od razu dostaje pełen zestaw przezroczystych nakładek, które będzie wymieniał po zakończeniu kolejnych etapów leczenia. Nakładki może bez problemu w razie potrzeby w każdej chwili wyjąć z jamy ustnej, żeby móc wygodnie zjeść posiłek, dokładnie wyczyścić zęby lub np. wziąć udział w jakimś ważnym spotkaniu.

Za co pacjenci najbardziej cenią aparaty Invisalign?

Największą zaletą leczenia wad zgryzu z zastosowaniem nakładek Invisalign jest możliwość ich wyjęcia w dowolnym momencie z jamy ustnej. Jak w rozmowie z nami opowiedział nam nasz rozmówca, lekarz ortodonta z kliniki stomatologicznej Viscardi w Tychach:

W trakcie stosowania nakładki Invisalign pacjent w każdym momencie może ją na chwilę wyjąć z ust, a później znów samodzielnie włożyć. Nakładka powinna się jednak znajdować w jamie ustnej przynajmniej 22 godziny na dobę. Tylko wtedy jej zastosowanie będzie mogło przynieść zamierzony skutek, czyli zmienić ustawienie zębów w łukach w taki sposób, żeby wyleczyć wadę zgryzu. 

Dużą zaletą leczenia wady zgryzu z użyciem nakładek Invisalign jest też ograniczenie do minimum konieczności przeprowadzania w trakcie leczenia wizyt kontrolnych w gabinecie ortodontycznym. Takie wizyty wykonuje się co kilka miesięcy, tylko po to, żeby ortodonta sprawdził, czy leczenie przebiega w taki sposób i w takim tempie, jak powinno.

Dodaj komentarz

zobacz również

Licówki – kiedy warto je stosować?

Licówki to jedno z popularniejszych rozwiązań w estetycznej stomatologii, pozwalające na osiągnięcie zdrowego i równego uśmiechu. Są to cienkie płatki…

Na czym polega terapia zeza i niedowidzenia?

Współczesna medycyna i optometria oferują szereg skutecznych metod leczenia zeza oraz niedowidzenia, stanów, które nie tylko wpływają na jakość widzenia,…

Jakie są korzyści z regularnych ćwiczeń na orbitreku?

Ćwiczenia fizyczne są niezbędne dla utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia. Wśród różnorodnych metod treningowych, orbitrek wyróżnia się jako urządzenie, które…

Kiedy może być potrzebne zwężanie pochwy?

Zwężanie pochwy to zabieg, który w ostatnich latach zyskał na popularności, głównie ze względów estetycznych i funkcjonalnych. Chociaż temat ten…