Jak wykonać zabudowę publicznej przebieralni?
Publiczne przebieralnie często spotykają się z krytyką ze strony użytkowników. Zazwyczaj tworzą jedną wspólną przestrzeń dla wszystkich, bez wydzielonych miejsc, co stanowi duży problem. Obecnie ludzie oczekują więcej prywatności, chcą się w spokoju przebrać, bez obawy, że w tym czasie ktoś inny może ich obserwować. Tak niestety zdarza się w wielu publicznych przebieralniach, np. na basenach. Podpowiadamy, jak wykonać zabudowę w takich miejscach.
Współcześnie powstające obiekty zazwyczaj są przystosowane do potrzeb i oczekiwań użytkowników. Jednak w nieco starszych budynkach ciągle można spotkać publiczne przebieralnie, które nie mają wydzielonych miejsc. W związku z tym użytkownicy muszą przebierać się przy innych, ewentualnie za własnym ręcznikiem czy za narzutą, co również nie jest komfortowe.
Pracownik firmy Sanipol wyjaśnia: Jest to duży problem w polskich przebieralniach publicznych. Przepisy prawa nie określają, jak powinny wyglądać takie miejsca, więc właściciele mają pełną dowolność. Jeśli chcą zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i miejsce, rezygnują z zabudowy. Jest to błąd, ponieważ ludziom zależy na prywatności. Na szczęście w coraz większej liczbie obiektów można spotkać wysokiej jakości, odpowiednio wydzielone przestrzenie.
Prywatność w publicznej przebieralni
O prywatność w publicznej przebieralni można zadbać na kilka sposobów. Doskonale w tym celu sprawdzają się tradycyjne kabiny z drzwiami. Co prawda, zajmują one miejsce, ale przy odpowiednim zaprojektowaniu przestrzeni, nie powinno sprawiać to problemu. Wpływają pozytywnie na komfort użytkowników, co powinno być najważniejsze dla każdego właściciela obiektu. Szczególnie polecamy kabiny do przebieralni wykonane z płyt HPL. Najlepiej, gdy są osadzone na nóżkach, ponieważ ułatwiają utrzymanie przestrzeni w czystości.
Charakterystyka kabin HPL
W publicznych przebieralniach świetnie sprawdzają się kabiny wykonane z płyty HPL. Wyróżniają się one trwałością, elegancją, a także prestiżem. Tworzywo pozyskuje się dzięki sprasowaniu pod wysokim ciśnieniem kilku warstw, które są nasączone naturalnymi żywicami. Laminaty HPL wykazują odporność na różne uszkodzenia, m.in. ścieranie, zadrapania czy uderzenia. Ponadto są one łatwe w utrzymaniu czystości. Prezentują się bardzo estetycznie i wprowadzają do pomieszczenia przyjemny klimat.