Urządzamy biuro – na jakie wykładziny postawić?

Wykładzina do biura musi spełniać wiele wymagań. Ważna jest nie tylko jej estetyka i dopasowanie do stylu firmy, ale również wysoki poziom odporności. W biurze często przebywa kilka osób, pojawiają się klienci i kontrahenci, zazwyczaj w obuwiu na wysokim obcasie lub mokrym od deszczu. Podłoga musi być dostosowana do takich okoliczności. Na jaką warto postawić?

Podłoga dywanowa w płytkach

Płytki dywanowe dzięki swojej funkcjonalności cieszą się bardzo dużą popularnością w sektorze komercyjnym. Z tyłu pokryte są PCV bądź innym przyjaznym dla środowiska poliestrem, dzięki czemu są wyjątkowo wytrzymałe. Podłoga biurowa wykonana z płytek, dzięki szerokiej gamie kolorów i wzorów oferuje różne możliwości jej układania. Uszkodzone elementy można również stosunkowo łatwo wymienić.

Laminat

Wykładziny biurowe wykonane z laminatu są niezwykle atrakcyjne, ze względu na różnorodność wzornictwa i funkcjonalność. Oferują zrównoważony stosunek jakości do wydajności. Z uwagi na łatwość czyszczenia są najczęściej wybierane w sektorze komercyjnym. W zależności od modelu mogą oferować lepsze lub gorsze właściwości akustyczne. Nie jest możliwa ich renowacja i wymiana poszczególnych elementów.

Płytki winylowe

Często stosowana w biurach jest podłoga winylowa, która zachwyca swoim wyglądem i funkcjonalnością. Może być układana w paski lub w postaci pojedynczych płytek, lub desek. Dostępna jest w szerokiej gamie wzorów i kolorów, co sprawia, że doskonale dopasuje się do stylu każdej firmy. Podłogi winylowe można stosować zarówno w małych jak i dużych pomieszczeniach. Wyróżniają się trwałością i łatwością czyszczenia, co jest szczególnie ważne w sektorze komercyjnym. Podłogi winylowe występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Są modele, które imitują kamień lub drewno, dzięki czemu doskonale się prezentują, jednocześnie zachowując świetne właściwości użytkowe.

Co wziąć pod uwagę wybierając wykładzinę do biura?

Podłoga odgrywa ważną rolę niezależnie od wielkości biura. Z jednej strony daje wrażenie wizualne, które ma długotrwały wpływ na atmosferę we wnętrzu, a z drugiej musi wytrzymać wysoką częstotliwość i duże obciążenie. Wybierając podłogę do biura trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów. Decydujące kryteria to materiał, cena, trwałość, komfort chodzenia i właściwości dźwiękochłonne.

Materiał powinien być odporny na uderzenia, ścieranie i zarysowania. Dobrze również by był antypoślizgowy i cechował się odpowiednią estetyką. Do wyboru obecnie jest wiele wzorów, które wpasują się praktycznie w każdy rodzaj stylizacji biura, niezależnie czy panuje w nim klimat loftowy, elegancki czy nowoczesny.

Dodaj komentarz

zobacz również

Jakie technologie wykorzystuje się do obsługi logistycznej sklepów internetowych?

W dobie rosnącej popularności e-commerce, efektywna obsługa logistyczna sklepów internetowych staje się kluczowym elementem zapewniającym sukces na rynku. W tym…

Od czego zależą koszty mycia okien na wysokościach?

Mycie okien na wysokościach to zadanie, które często pozostaje poza zasięgiem przeciętnego mieszkańca. Jednak nie tylko wieżowce i biurowce potrzebują…

Jak wybrać kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny należy do najpopularniejszych rodzajów finansowania. Zainteresowanie tym produktem to zasługa tego, że oferuje on duże wsparcie w zakupie…

Kiedy warto zdecydować się na outsourcing księgowości?

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, przedsiębiorcy muszą podejmować wiele decyzji, które mają wpływ na rozwój ich firm. Jednym z kluczowych…