5 sposobów, jak zwiększyć witalność podczas przesilenia wiosennego

Przedwiośnie to trudny okres dla każdego z nas. Przyroda powoli budzi się do życia, a my wciąż czujemy się zimowo rozleniwieni, ogarnia nas senność, mamy problemy z koncentracją i zebraniem sił. Oto parę skutecznych rad, jak obudzić się ze snu zimowego i z pełną energią witać każdy dzień.

Hura, nowalijki!

Po zimowej diecie warto wzbogacić codzienne menu nowymi składnikami. Wszyscy czekamy na pojawienie się na sklepowych półkach nowalijek, czyli tegorocznych pomidorów, ogórków, rzodkiewek czy sałat. Warzywa uprawiane w szklarniach nie muszą mieć mniejszej wartości odżywczej od tych prosto z pola. Jednak pamiętajmy, aby kupować je ze sprawdzonych źródeł, najlepiej od poleconych lokalnych dostawców i rolników albo w sklepach ekologicznych. Miska pełnego świeżych, chrupiących warzyw chłodnika to wspaniała porcja energii, dzięki której z pewnością poczujemy w sobie wiosenne siły.

„Nie ma, nie ma wody na pustyni”

Są takie dni w marcu, a nawet w lutym, że temperatura skacze do 20 stopni Celsjusza, a my nagle czujemy się jak dawno niepodlewane rośliny, o których wszyscy zapomnieli.  W zimie często nie pamiętamy o odpowiednim nawodnieniu, bo po prostu nie chce nam się pić, i dopiero pierwsze słoneczne dni przypominają nam o tym niezbędnym dla zachowania energii czynniku. Dlatego przyzwyczajmy się do noszenia ze sobą wszędzie butelki z wodą albo bidonu z zieloną, orzeźwiającą herbatą.

Sposób na aktywność

W chwilach zwiększonego zapotrzebowania na składniki aktywne, gdy ćwiczymy lub uczymy się nowych rzeczy,  warto wziąć pod uwagę suplement diety o precyzyjnie skomponowanym składzie, takim jak PLUSSSZ ACTIVE 100% ENERGY COMPLEX, suplement diety w formie tabletek musujących do rozpuszczania. Zawarte w produkcie witaminy B6 i B12 przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Nie wszyscy wiedzą, że niektóre ekstrakty roślinne pochodzenia naturalnego skutecznie wspomagają naszą pamięć i koncentrację. PLUSSSZ ACTIVE 100% ENERGY COMPLEX zawiera adaptogeny, charakteryzujące się specyficznym wpływem na ludzkie ciało i umysł. Są to ekstrakty z guarany, bakopy i yerba mate. Guarana pomaga w zmniejszeniu uczucia zmęczenia. Bakopa drobnolistna pozytywnie wpływa na pamięć i koncentrację. Yerba mate, czyli ostrokrzew paragwajski, pomaga w zmniejszeniu uczucia zmęczenia fizycznego i psychicznego. Warto wiedzieć, że  adaptogeny nie powodują tylko chwilowego skoku energetycznego, ale normalizują pracę organizmu, zmniejszając odczuwanie zmęczenia.

PLUSSSZ ACTIVE 100% ENERGY COMPLEX zawiera też kofeinę, która zwiększa czujność, a także magnez oraz kompleks witamin, które są dla nas niezwykle ważne podczas przesilenia wiosennego.

Przynajmniej spacer

Przedwiośnie to wspaniały czas na przyrodnicze obserwacje. Nic tak nie pobudza fizycznie i psychicznie naszego organizmu, jak spacery po parku czy lesie i patrzenie, jak wszystkie żywe organizmy zbierają siły witalne i szykują się do okresu wzrostu. Jeśli więc nie masz siły na ćwiczenie, to codziennie zmotywuj się do wyjścia na przechadzkę. Pod tym względem dorośli są zupełnie jak dzieci. Trudno jest im wyjść na dwór, ale potem cieszą się świeżym powietrzem i zupełnie nowymi pokładami energii, jakie w sobie odkrywają. Trzeba tylko zrobić pierwszy krok.

Sen… wiosenny

Być może teza, że sposobem na obudzenie się ze snu zimowego jest zwiększenie czasu spania, brzmi kontrowersyjnie, ale rzeczywiście przedwiośnie to okres, kiedy organizm najbardziej tego potrzebuje. Nie chodzi o to, aby sztucznie zmuszać się do przesypiania ośmiu godzin. Po prostu śpijmy tyle, ile potrzebujemy. Być może popołudniowa półgodzinna drzemka pozwoli nam się zregenerować na resztę dnia. Słuchajmy swoich wyjątkowych, delikatnych organizmów i dbajmy o ich potrzeby.

Dodaj komentarz

zobacz również

Czas na zdrowe nawyki

Uśmiech to najbardziej uniwersalny język świata. Jest wspólnym dla wszystkich ludzi wyrazem takich emocji jak szczęście, czy zadowolenie. Szeroki i…

Pełen życia i wolności letni festiwal Witariada już w lipcu!

Niezależni artyści, wspólne muzykowanie, ćwiczenia dla ciała i duszy, miasteczko dla dzieci, a przede wszystkim dużo zdrowego jedzenia przygotowanego ze…

Collagen – te składniki pozwolą zatrzymać Ci młodość na dłużej

Bardzo ważnym elementem w dbaniu o wygląd naszej skóry jest odpowiednie nawodnienie naszego organizmu. Dorosły człowiek powinien wypijać przynajmniej 2-3l…

Krem do golenia dla mężczyzny – jak wybrać odpowiedni?

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdej męskiej łazienki jest krem do golenia. Mają one podwójną rolę, z jednej strony zapewniają…