Jakie dekoracje ścienne wybrać do pokoju dziecka?

Jak sprawić, aby Twoje dziecko pokochało swój pokój i traktowało je jako przytulną przystań i najlepszy plac zabaw? Atrakcyjne zabawki to nie wszystko! Koniecznie zwróć uwagę także na aranżację pokoju, dobór kolorów i dekoracji. Dziś podpowiemy Ci, jak ozdobić ściany w pokoju dziecka, aby były dla niego atrakcyjne i ciekawe. Gładkie i puste ściany nawet pomalowane na ulubiony kolor malucha mogą być dla niego nudne i nieciekawe. Jak je urozmaicić? Sprawdź wskazówki znajdujące się poniżej!

Postaw na kolorowe tapety lub naklejki

Istnieje wiele sposobów, aby urozmaicić jednobarwne ściany w pokoju dziecka. Zamiast farb możesz wykorzystać kolorowe tapety. Dzisiejsze produkty doskonale nadają się także do pokoju dziecięcego nie tylko ze względu na bogaty i bajkowy wybór wzorów, ale także możliwość ich czyszczenia. Tapety winylowe czy laminowane są także bardzo łatwe w nakładaniu i montażu na ścianach, więc z całym remontem poradzisz sobie samodzielnie.

Jeśli jednak masz już pomalowane ściany na wybrany kolor i chcesz je jedynie urozmaicić, możesz spróbować namalować na nim prosty wzór np. kolorowe wzgórza, słońce i ptaszki. W sklepach znajdziesz ciekawe szablony, które pomogą Ci osiągnąć najlepsze efekty swoich artystycznych starań. Możesz sięgnąć także po gotowe naklejki na ścianę. W ofercie wielu sklepów znajdziesz wzory z sympatycznymi postaciami z kreskówek, rysunkowymi zwierzakami czy innymi dziecięcymi motywami. Wystarczy przykleić je na ścianę, aby zupełnie odmienić jej wygląd i nada jej bardziej bajkowego charakteru.

Dobierz sympatyczne obrazki, plakaty, zdjęcia lub girlandy

Na ścianach w pokoju dziecięcym sprawdzą się także tradycyjne dekoracje ścienne w postaci ramek z ciekawymi grafikami, zdjęciami rodzinnymi czy plakatami z ulubionych bajek. Te dekoracje sprawią, że pokój stanie się dla dziecka jeszcze bliższy i ciekawszy. Warto wybierać zdjęcia do ramek przywołujące najszczęśliwsze wspomnienia lub plakaty związane z zainteresowaniami dziecka.

Dobrym rozwiązaniem jest montaż lampek i kinkietów ściennych, które w nocy rozproszą ciemności i pomogą dziecku zasnąć. Możesz wybierać modele z kolorowym abażurem lub w kształcie bajkowych postaci. Świetnym pomysłem jest także zawieszenie na ścianie girlandy. Te rozwiązania możesz zobaczyć w wielu ciekawych aranżacjach pokojów dla młodszych dzieci. Kolorowa girlanda może być wykonana z ozdób w kształcie samochodzików, chmurek czy uśmiechniętych buziek. Dostępne są także wzory z literkami układającymi się w imię dziecka. Pamiętaj, aby kolorystykę girlandy dopasować do innych barw znajdujących się w pokoju dziecka, dzięki czemu uzyskasz spójny i estetyczny wystrój.

Gładkie i jednobarwne ściany pomalowane farbami wyglądają mało estetycznie nie tylko w pomieszczeniach dorosłych, ale także pokoju dziecięcym. Postaraj się je czymś urozmaicić i przemienić pokój dziecka w piękną oazę pobudzającą jego wyobraźnię. Wykorzystaj do tego kolorowe tapety, naklejki na ścianę czy dekoracje w postaci zdjęć rodzinnych, plakatów lub kolorowych girland.

Dodaj komentarz

zobacz również

Jakie rozwiązania wykorzystuje się w projektach luksusowych willi?

W dzisiejszych czasach projektowanie luksusowych willi staje się nie tylko wyrazem bogactwa, ale także manifestem nowoczesności i funkcjonalności. Architekci oraz…

Jak przeprowadzane są remonty dachów?

Remont dachu to kluczowy element konserwacji każdego budynku, mający na celu zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu mieszkańcom. Jest to kompleksowy proces,…

Organizacja pogrzebu – jakie są dostępne lokalizacje ceremonii?

W chwilach żałoby i trudu związanego z utratą bliskiej osoby, organizacja pogrzebu staje się nieuchronnym etapem. Decyzje dotyczące ceremonii pogrzebowej…

Zrzyny – gdzie znajdują zastosowania?

Zrzyny to odpady powstające w procesach produkcyjnych, zwłaszcza w przemyśle drzewnym, metalurgicznym i tekstylnym. Są one często postrzegane jako bezużyteczne…