Mio wprowadza pierwszą kamerę tylną z technologią Mio ight Vision Pro

O tym, że wideorejestator w samochodzie to przydatne urządzenie przekonał się już nie jeden kierowca najczęściej w momencie próby wyegzekwowania powypadkowego odszkodowania. To właśnie wtedy zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest posiadanie dowodów potwierdzających przebieg zdarzenia. A przecież niebezpiecznie sytuacje na drodze nie zdarzają się tylko przed maską samochodu… Dlatego warto posiadać kamerę tylną, która zamontowana od wewnętrznej strony tylnej szyby samochodu pozwoli na bieżąco monitorować i rejestrować obraz zza naszego auta. Modelem, który gwarantuje uzyskanie takiego efektu jest Mio MiVue A50..

Pierwsza kamera tylna z technologią MioTM Night Vision Pro

 Mio MiVue A50 to kamera tylna, której jakość nagrań była dostępna jedynie dla kamer przednich. Zaawansowana wielosoczewkowa szklana optyka, przysłona F1,8 wraz z matrycą Sony Starvis gwarantują, że nagrany obraz będzie tak samo wyraźny i czytelny. Kolejnym atutem urządzenia jest rejestracja obrazu w jakości Full HD z rozdzielczością 1080p oraz 30 klatkowym tempem zapisu obrazu. Takie rozwiązanie gwarantuje płynne odtwarzanie obrazu przy zachowaniu wysokiej szczegółowości detali i jednoczesnym niewielkim rozmiarze pliku zapisanego na karcie pamięci. Cechą, które wyróżnia Mio MiVue A50 jest szeroki, rzeczywisty kąt widzenia – aż 145 stopni. W połączeniu z rzeczywistym kątem widzenia przednich kamer wyprodukowanych przez Mio pozwala nie przeoczyć żadnego szczegółu podczas nagrywania trasy. Producent pomyślał również o  kierowcach, którzy poruszają się nieco dłuższymi autami jak na przykład campery czy busy i  wyposażył urządzenie w 8 metrowy kabel dzięki czemu zamontowanie Mio MiVue A50 w niemal każdym pojeździe jest  bezproblemowe.

Mio MiVue A50 to pierwsze urządzanie, któremu nie straszne są nagrania nocne. Dzięki temu, że wyposażone zostało w autorskie rozwiązanie MioTM Night Vision Pro nagrania wykonane przy niedostatecznym oświetleniu zyskały nową jakość. Jest to możliwe dzięki dodatkowemu sensorowi optycznemu SONY Stravis, który gwarantuje wysoką jakość nagrań, nawet w momentach minimalnego oświetlenia. Sensor maksymalnie wykorzystuje trafiające do soczewki a następnie do matrycy wiązki światła. Efektem tego działania jest skuteczne uchwycenie detali, świetną jakość materiałów oraz niezbite dowody w przypadku sporu z ubezpieczycielem.

Nowe możliwości

Wyposażenie auta w kamerę tylną to nie tylko możliwość pozyskania obrazu znajdującego się tuż za szybą auta. Gdy do przedniej kamery połączonej wraz z Mio MiVue A50 podłączymy urządzenie Smartbox zapewniające dodatkowe zasilanie, zestaw kamer wzbogacony będzie o funkcję trybu parkingowego. Tryb ten umożliwia ciągłe nagrywanie obrazu w momencie, kiedy nie ma nas w aucie.

– Niedostateczna liczba miejsc parkingowych w miastach powoduje, że nasze auto narożne jest na częste stłuczki i zarysowania. Zazwyczaj dochodzi do nich, kiedy kierowy nie ma w aucie. Próba uzyskania znalezienia winowajcy oraz uzyskania rekompensaty od ubezpieczyciela bez posiadanego nagrania jest niemożliwa. Wtedy z pomocą przychodzi tryb parkingowy, który w momencie wyczucia wstrząsu automatycznie zapisuje na karcie pamięci nagranie. Jednym z problemów, z którymi musiały się zmagać kamery tylne był fakt, że takie miejsca zazwyczaj znajdowały się w słabo oświetlonych miejscach przez co otrzymanie czytelnych nagrań stanowiło nie lada wyzwanie. Problem ten udało się rozwiązać dzięki wdrożeniu autorskiej technologii MioTM Night Vision Pro Pro, za pomocą której wideorejestrator w momencie niedostatecznego oświetlenia efektywniej wykorzystuje docierające do soczewki wiązki światła czego efektem staje się odpowiednio naświetlone czytelne nagranie – podkreśla Łukasz Tetkowski marketing manager MiTac Europe LTD.

Dodaj komentarz

zobacz również

W jakich miejscach zakup wózków widłowych może okazać się konieczny?

Wózki widłowe to nieodłączny element wyposażenia wielu firm, których działalność opiera się na logistyce, magazynowaniu czy produkcji. Te wszechstronne maszyny…

Zabezpieczenie felg – w jakim celu jest wykonywane?

Zabezpieczenie felg samochodowych to temat, który zyskuje na znaczeniu wśród miłośników motoryzacji i właścicieli aut. Felgi, jako istotny element wyglądu…

Jak przebiega proces naprawy pojazdu HDS w specjalistycznym serwisie?

Naprawa pojazdów wyposażonych w hydrauliczny dźwig samochodowy (HDS) wymaga specjalistycznego podejścia i wiedzy technicznej. Proces ten różni się od standardowej…

Dlaczego warto zwracać uwagę na cenę ubezpieczenia OC?

Współczesny rynek ubezpieczeń oferuje szeroką gamę polis OC, które są niezbędne dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego. Wybór odpowiedniej oferty może…