Naturalne oleje kosmetyczne i ich zastosowanie 

Do najważniejszych składników w naturalnej kosmetyce możemy bez wątpienia zaliczyć oleje roślinne. Mają liczne właściwości, które są zbawienne dla kondycji skóry, włosów czy paznokci. Co należy wiedzieć o naturalnych olejach kosmetycznych, które z nich są najpopularniejsze i dlaczego są tak cenne?

Dlaczego warto stosować naturalne oleje kosmetyczne?

O olejach roślinnych wykorzystywanych w kosmetyce warto wiedzieć przede wszystkim, że powstają w procesie tłoczenia roślin oleistych, a konkretnie ich pestek, nasion, kiełków i kwiatów. Najczęściej mają ciekłą konsystencję. Ich popularność wynika przede wszystkim z tego, że mają skład podobny do warstwy tłuszczowej skóry, dlatego są przez nią bardzo dobrze przyswajane.

Ponadto świetnie się wchłaniają i wykazują zdolność do przenikania przez jej głębsze warstwy. Oprócz tego w oleju migdałowym, arganowym czy innych olejach roślinnych można znaleźć mnóstwo cennych witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, które są niezbędne do poprawnego funkcjonowania skóry.

Przegląd naturalnych olejów kosmetycznych

W sklepach z kosmetykami można znaleźć produkty, które mają różne składy. Dlatego ważne jest czytanie etykiet i wybieranie 100% kosmetycznych olejów naturalnych bez domieszek innych mniej wartościowych olejów. Jednym z zasługujących na szczególną uwagę jest bez wątpienia olej arganowy. O to, kiedy i dlaczego warto go stosować, zapytaliśmy specjalistę z internetowego sklepu z olejami kosmetycznymi Energy Poland, który wyjaśnił:

– Olej arganowy jest jednym z najrzadszych i najdroższych olejów na świecie. Można go stosować do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Ma wysoką zawartość substancji aktywnych i zapewnia nawilżenie skóry już na chwilę po użyciu, skutecznie ją odżywia i regeneruje. Ponadto produkt redukuje zmarszczki, poprawia koloryt skóry, a do tego zapewni ochronę przed przesuszaniem i pękaniem. Olej arganowy poprawia też kondycję paznokci i włosów.

Drugim produktem godnym uwagi jest olej migdałowy. To jeden z najdelikatniejszych olejów roślinnych pozyskiwany przez tłoczenie migdałowca pospolitego. Ma dużą zawartość substancji bioaktywnych, jeżeli chodzi o jego zastosowanie w kosmetyce, to jest ceniony przede wszystkim za to, że łagodnie pielęgnuje i zmiękcza skórę. Ponadto wykazuje też właściwości przeciwstarzeniowe i zmniejsza widoczność zmarszczek, a do tego stymuluje syntezę włókien kolagenowych. Aby uzyskać jak najlepsze efekty stosowania oleju migdałowego, warto go używać z kremami pielęgnacyjnymi.

Dodaj komentarz

zobacz również

Licówki – kiedy warto je stosować?

Licówki to jedno z popularniejszych rozwiązań w estetycznej stomatologii, pozwalające na osiągnięcie zdrowego i równego uśmiechu. Są to cienkie płatki…

Na czym polega terapia zeza i niedowidzenia?

Współczesna medycyna i optometria oferują szereg skutecznych metod leczenia zeza oraz niedowidzenia, stanów, które nie tylko wpływają na jakość widzenia,…

Jakie są korzyści z regularnych ćwiczeń na orbitreku?

Ćwiczenia fizyczne są niezbędne dla utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia. Wśród różnorodnych metod treningowych, orbitrek wyróżnia się jako urządzenie, które…

Kiedy może być potrzebne zwężanie pochwy?

Zwężanie pochwy to zabieg, który w ostatnich latach zyskał na popularności, głównie ze względów estetycznych i funkcjonalnych. Chociaż temat ten…