Naturalne oleje kosmetyczne i ich zastosowanie 

Do najważniejszych składników w naturalnej kosmetyce możemy bez wątpienia zaliczyć oleje roślinne. Mają liczne właściwości, które są zbawienne dla kondycji skóry, włosów czy paznokci. Co należy wiedzieć o naturalnych olejach kosmetycznych, które z nich są najpopularniejsze i dlaczego są tak cenne?

Dlaczego warto stosować naturalne oleje kosmetyczne?

O olejach roślinnych wykorzystywanych w kosmetyce warto wiedzieć przede wszystkim, że powstają w procesie tłoczenia roślin oleistych, a konkretnie ich pestek, nasion, kiełków i kwiatów. Najczęściej mają ciekłą konsystencję. Ich popularność wynika przede wszystkim z tego, że mają skład podobny do warstwy tłuszczowej skóry, dlatego są przez nią bardzo dobrze przyswajane.

Ponadto świetnie się wchłaniają i wykazują zdolność do przenikania przez jej głębsze warstwy. Oprócz tego w oleju migdałowym, arganowym czy innych olejach roślinnych można znaleźć mnóstwo cennych witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, które są niezbędne do poprawnego funkcjonowania skóry.

Przegląd naturalnych olejów kosmetycznych

W sklepach z kosmetykami można znaleźć produkty, które mają różne składy. Dlatego ważne jest czytanie etykiet i wybieranie 100% kosmetycznych olejów naturalnych bez domieszek innych mniej wartościowych olejów. Jednym z zasługujących na szczególną uwagę jest bez wątpienia olej arganowy. O to, kiedy i dlaczego warto go stosować, zapytaliśmy specjalistę z internetowego sklepu z olejami kosmetycznymi Energy Poland, który wyjaśnił:

– Olej arganowy jest jednym z najrzadszych i najdroższych olejów na świecie. Można go stosować do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Ma wysoką zawartość substancji aktywnych i zapewnia nawilżenie skóry już na chwilę po użyciu, skutecznie ją odżywia i regeneruje. Ponadto produkt redukuje zmarszczki, poprawia koloryt skóry, a do tego zapewni ochronę przed przesuszaniem i pękaniem. Olej arganowy poprawia też kondycję paznokci i włosów.

Drugim produktem godnym uwagi jest olej migdałowy. To jeden z najdelikatniejszych olejów roślinnych pozyskiwany przez tłoczenie migdałowca pospolitego. Ma dużą zawartość substancji bioaktywnych, jeżeli chodzi o jego zastosowanie w kosmetyce, to jest ceniony przede wszystkim za to, że łagodnie pielęgnuje i zmiękcza skórę. Ponadto wykazuje też właściwości przeciwstarzeniowe i zmniejsza widoczność zmarszczek, a do tego stymuluje syntezę włókien kolagenowych. Aby uzyskać jak najlepsze efekty stosowania oleju migdałowego, warto go używać z kremami pielęgnacyjnymi.

Dodaj komentarz

zobacz również

Perfumy męskie – jak je dobierać do osobowości?

Badania naukowe potwierdzają, że wybór preferowanych perfum nie jest dziełem przypadku. Konkretne typy osobowości wybierają konkretne zapachy, które podkreślają ich…

Centrum modelowania sylwetki – jak wybrać najlepsze?

Uzyskanie pięknej i zdrowej sylwetki wymaga naprawdę ciężkiej pracy i często wiele osób nie ma na to czasu. O ile…

Sprawdź jak prawidłowo pielęgnować skórę po opalaniu

Bezpieczne opalanie to nie tylko dbanie o to, aby odpowiednio przygotować skórę oraz organizm do ekspozycji na słońce, ale także…

Tabliczki informacyjne – praktyczne akcesorium czy zbędny dodatek?

Prowadząc działalność, warto pamiętać nie tylko o swoich pracownikach, ale także wyposażeniu biura. Często brakuje w nim oznaczeń, co jest…