Pełen życia i wolności letni festiwal Witariada już w lipcu!

Niezależni artyści, wspólne muzykowanie, ćwiczenia dla ciała i duszy, miasteczko dla dzieci, a przede wszystkim dużo zdrowego jedzenia przygotowanego ze świeżych warzyw i owoców. W dniach 16-18 lipca, w Kawęczynie, położonym 40 km na południe od Warszawy, odbędzie się druga edycja Witariady – wielkiego festiwalu zdrowego życia.

Na 32 hektarach otwartej przestrzeni na uczestników czekać będą niezliczone atrakcje, w tym koncerty, prelekcje, gry i zabawy dla najmłodszych. W tym roku organizatorzy – ekipa „Odmładzania na Surowo” – pragną, by wydarzenie, poza promocją dobrej, roślinnej diety i korzyści wynikających z ruchu na świeżym powietrzu, skupiało się na temacie wolności.

Wydarzenie dla całych rodzin

Na olbrzymim, strzeżonym polu namiotowym będzie można spędzić dwie noce wspólnie z innymi uczestnikami festiwalu. Na miejscu czekać będą oczywiście wszelkie udogodnienia, takie jak toalety i prysznice. Dokładamy wszelkich starań, by zachować najwyższe standardy higieniczne i by każdy mógł się wśród innych ludzi czuć komfortowo i bezpiecznie – zapewnia Mariusz Budrowski, główny pomysłodawca Witariady –samochody z przyczepą kempingową zaparkują na wielkim parkingu. Tych, którzy preferują najbardziej komfortowe warunki uspokajam: w pobliżu festiwalu znajduje się kilka przemiłych hoteli i pensjonatów, w których możecie się zatrzymać. Warto jednak spędzić czas jak najbliżej miasteczka festiwalowego – wieczorami planowane są koncerty i  śpiewy przy ogniskach,  a z rana będzie można poćwiczyć i pomedytować, spędzić ten czas razem.

Spragnieni kontaktu z innymi ludźmi

W zeszłym roku zdecydowaliśmy, że ze względu na niepewną sytuację w kraju, nie zorganizujemy żadnego stacjonarnego wydarzenia – wyjaśnia Mariusz Budrowski. Społeczność pasjonatów zdrowego stylu życia tęskni jednak za sobą nawzajem! Wszyscy chcemy spotkać się znów na żywo, bo w tym trudnym, pandemicznym czasie, wielu z nas odczuwało prawdziwą samotność. Dla nas – jako, że zawsze działamy wspólnie i razem chcemy dbać o siebie – to kilkudniowe spotkanie to pierwsza okazja od półtora roku, by się zobaczyć.

Zespół „Odmładzania na Surowo” od lat gromadzi wokół siebie potężną grupę miłośników diety roślinnej, z którymi na żywo spotkali się już sześć razy w ramach wydarzeń pod hasłem „Surowe Życie”. Za każdym razem co najmniej tysiąc osób przyjeżdżało z całego kraju, ale też ze świata, by wspierać się nawzajem w swoich dążeniach do zdrowszego życia. Gdy jesteśmy z innymi, jest nam po prostu łatwiej trzymać się naszych postanowień. Im nas więcej, tym większe otrzymujemy wsparcie i tym większą mamy motywację do zmiany i trwania w niej – jest pewien Mariusz Budrowski.

Zdrowy styl życia od najmłodszych lat

W tym roku organizatorom zależy szczególnie na tym, by uczestnicy festiwalu przybyli wraz ze swoimi dziećmi. Dla dzieci  przygotowujemy moc atrakcji, m.in. dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, zajęcia plastyczne, muzyczne i edukacyjne – opowiada Mariusz Budrowski. Dzieciaki mają się po prostu dobrze bawić i przy okazji uczyć od nas – pasjonatów zdrowego życia – jak przyjemna i smaczna może być dieta roślinna, i jak prosta może być zmiana na lepsze w codziennym funkcjonowaniu człowieka. Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci – chcemy więc zasiać w młodych osobach to ziarno wiedzy i pasji.

Muzyka, zabawa i… edukacja dla wszystkich!

Dorosłym i seniorom organizatorzy zaserwują wszechstronną rozrywkę. Planujemy trzy dni koncertów. Wystąpią m. in. zespoły Daj to Głośniej, Future Folk czy ShataQS – zdradza organizator. Przy ogniskach będziemy razem grać na gitarach i na bębnach, więc muzykowanie będzie się odbywało także spontanicznie i „oddolnie”. Wielu artystów ludowych, inspirujących się kulturą słowiańską potwierdziło już swój udział w Witariadzie. Czeka nas więc spotkanie z rękodziełem, warsztaty garncarskie i lekcje dotyczące życia dawnych ludzi, wypełnionego pięknymi zwyczajami.

Na festiwalu pojawią się prelegenci, którzy podzielą się solidną porcją wiedzy o zdrowiu, naturalnym leczeniu i diecie, będącej centralnym punktem festiwalu – wśród nich będą m. in. Aga Kirchner z USA, pasjonatka witarianizmu, czy dr Miłość, specjalistka od uczuć, emocji, relacji, życia i rozwoju.

Samo zdrowie na talerzu

Na uczestników festiwalu czekać będzie mnóstwo smacznego, zdrowego jedzenia. Spróbować będzie można specjałów kuchni wegetariańskiej, wegańskiej, frutariańskiej i witariańskiej. Wystawcy, chcący pokazać się na wydarzeniu, wciąż mogą zgłaszać do organizatorów. To zdrowe jedzenie stanowi dla nas najistotniejszą kwestię – podsumowuje Mariusz Budrowski. Poza tym, że uczestnicy festiwalu mają się dobrze bawić, odpoczywać i zdobywać wiedzę, to przede wszystkim chcemy, by najedli się do syta pysznych, świeżych sezonowych produktów i mieli okazję, by poznać kuchnię roślinną z nowej, jeszcze lepszej strony.

Informacje i szczegóły festiwalu Wiatariada

Wszelkie informacje dotyczące festiwalu uzupełniane są na bieżąco na stronie www.witariada.com. Wciąż można kupić bilety i wziąć udział w tym pełnym energii wydarzeniu jako wystawca czy prelegent. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do stworzenia z nami przepięknej atmosfery i najpiękniejszego wydarzenia tego lata!

Dodaj komentarz

zobacz również

Czym kierować się wybierając psychiatrę?

Wybór psychiatry to kluczowy krok w procesie leczenia i opieki nad zdrowiem psychicznym. Decyzja ta może być trudna, ponieważ istnieje…

Jak wygląda wizyta u protetyka?

Dbanie o zdrowie jamy ustnej to nie tylko kwestia estetyki, ale także istotny element utrzymania ogólnego stanu zdrowia. W przypadku…

Diabetolog  – jaki jest zakres jego specjalizacji?

Diabetologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i profilaktyką chorób związanych z cukrzycą. Specjalista w tej dziedzinie, zwany…

Kompleksowy przewodnik po pensetach do rzęs: od wyboru do zastosowania

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej pensetom do rzęs, które są niezbędnym narzędziem w pracy stylistki rzęs. Dowiesz się, jakie…