TaniaKsiazka.pl sprząta las! – zaproszenie do stworzenia materiału

Spółka Glosel to największa firma zajmująca się sprzedażą online w północno-wschodniej Polsce. Jest właścicielem m.in. sklepów internetowych TaniaKsiazka.pl oraz Bee.pl. W najbliższy wtorek, 20 kwietnia, firma zaplanowała specjalną akcję z okazji Dnia Ziemi – sprzątanie lasu na osiedlu Pietrasze (od ulicy Skrzatów).

W akcji weźmie udział ok. 30 osób, w tym współwłaściciele firmy – Łukasz Kierus oraz Agnieszka Stankiewicz-Kierus. Wszystko rozpocznie się po godzinie 13 i będzie trwało do godziny 16.

Akcja sprzątania lasu to tylko jedno z wielu proekologicznych działań, jakie spółka wdraża w swojej codziennej pracy. Dla przykładu, w nowym biurze przy ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego, pracownicy zadeklarowali, że całkowicie rezygnują z używania plastikowych butelek.

Każdy otrzymał szklaną butelkę i może do woli korzystać z dystrybutorów wody z filtrem

Ponadto jakiś czas temu radykalnie zmniejszono użycie folii stretch w procesie pakowania przesyłek i całkowicie zrezygnowano z folii bąbelkowej, a także innych plastikowych i sztucznych wypełniaczy. Zastąpiono je papierem bąbelkowym i wypełnieniem, które pracownicy robią sami ze zużytych kartonów.

W planach spółka ma również założenie łąki kwiatowej na dachu firmy i postawienie tam własnych uli.

Jeśli są Państwo zainteresowani stworzeniem materiału na ten temat, serdecznie zapraszamy 20 kwietnia w godzinach 13-16 do lasu na os. Pietrasze.

Dodaj komentarz

zobacz również

Wielka bitwa morska w Porcie Łódź

Na trzy dni – od 17 do 19 czerwca – Port Łódź stanie się miejscem zmagań 32 drużyn, które staną…

Bliżej ludzi i lokalnych inicjatyw

- Jako firma odpowiedzialna społecznie i zaangażowana w życie lokalnej społeczności staramy się wspierać bliskie nam inicjatywy promujące zdrowy tryb…

Akcja-aktywizacja! Cykl bezpłatnych warsztatów w Katowickiej

Jesteś na początku kariery, nie możesz odnaleźć się na rynku pracy, a może chcesz odkryć w sobie nowe pasje lub…

Coraz mniej obostrzeń, jednak niektóre pandemiczne nawyki z nami zostaną

Trwająca od ponad roku pandemia sprawiła, że spędzamy w domu zdecydowanie więcej czasu niż w analogicznym okresie przed koronawirusem. Badania…