Akcja-aktywizacja! Cykl bezpłatnych warsztatów w Katowickiej

Jesteś na początku kariery, nie możesz odnaleźć się na rynku pracy, a może chcesz odkryć w sobie nowe pasje lub po prostu szukasz sposobu na przyjemne spędzenie czasu? Już od poniedziałku, 14 czerwca, Stowarzyszenie MOST organizuje w Galerii Katowickiej serię warsztatów, które pomogą uczestnikom zyskać różnorodne kwalifikacje. Na początek – makrama. 

Katowicka angażuje się w życie miasta oraz jego mieszkańców, wspierając różnorodne inicjatywy i inspirując do działania. Stąd kolejna inicjatywa – współpraca ze Stowarzyszeniem MOST, które przygotowało warsztaty i kursy dla młodzieży, chcącej nabyć nowe umiejętności w bardzo różnych dziedzinach.

– Katowicka jest aktywną częścią życia miasta i jego mieszkańców. Wspieramy wartościowe akcje i realizujemy własne projekty, których pozytywne efekty są w przestrzeni miejskiej zauważalne. Tym razem celem akcji, którą postanowiliśmy wesprzeć, jest pomoc młodym ludziom w przezwyciężeniu trudności zawodowych oraz zyskaniu pewności siebie. Warsztaty będą świetną okazją do nabycia nowych umiejętności i odkrycia zupełnie nieznanych dotąd talentów – podkreśla Anna Szczerkowska, Marketing Manager Galerii Katowickiej.

Organizowane przez Stowarzyszenie MOST warsztaty mają zaktywizować młodych mieszkańców Katowic, zachęcić ich do poszukiwania pracy, a przede wszystkim dać im do tego niezbędne narzędzia. W programie spotkań znajdą się zajęcia z wielu obszarów – graficznych, artystycznych czy rozwojowych, dzięki czemu każdy chętny znajdzie coś dla siebie. Warsztaty rozpoczną się od tematów łatwych i przyjemnych, uczących cierpliwości i pomagających odnaleźć w sobie uzdolnienia artystyczne oraz manualne.

Pierwsze spotkanie, w poniedziałek 14 czerwca, poświęcone będzie niezwykle popularnej obecnie makramie, z kolei drugie, 21 czerwca, wprowadzi kursantów w podstawy string artu.

Zajęcia poprowadzą byli uczestnicy spotkań, którzy opowiedzą również o swojej drodze zawodowej, zdobytych umiejętnościach i sztuce ich wykorzystywania

– Widzimy dużą rolę we współpracy biznesu i trzeciego sektora na rzecz lokalnej społeczności. Galerię Katowicką można nazwać centralnym miejscem na mapie Katowic, gdzie spotykają się właściwie wszyscy – mieszkańcy oraz goście spoza Miasta, w każdym wieku. To ciekawa, pełna życia przestrzeń, a nam zależy, by projekt Centrum Aktywności Młodzieżowej był otwarty na całą społeczność Katowic – mówi Agnieszka Gabriel ze Stowarzyszenia MOST.

Dodatkowo, osoby, które wyrażą taką chęć i spełnią kryteria formalne (wiek między 18. a 30. rokiem życia, miejsce zamieszkania: Katowice), będą mogły zaangażować się we współpracę ze Stowarzyszeniem i spotkać się z coachem czy doradcą zawodowym.

Pierwsze warsztaty (makrama) odbędą się w poniedziałek 14.06, kolejne 21.06 (obrazki 3D) w Galerii Katowickiej na poziomie +2 w strefie co-working w godzinach 13:00 – 17:00.

Warsztaty nie wymagają wcześniejszych zapisów, każdy może wziąć w nich udział. Prosimy o przestrzeganie obowiązujących zasad bezpieczeństwa oraz limitów osób.

Dodaj komentarz

zobacz również

Jakie rozwiązania wykorzystuje się w projektach luksusowych willi?

W dzisiejszych czasach projektowanie luksusowych willi staje się nie tylko wyrazem bogactwa, ale także manifestem nowoczesności i funkcjonalności. Architekci oraz…

Jak przeprowadzane są remonty dachów?

Remont dachu to kluczowy element konserwacji każdego budynku, mający na celu zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu mieszkańcom. Jest to kompleksowy proces,…

Organizacja pogrzebu – jakie są dostępne lokalizacje ceremonii?

W chwilach żałoby i trudu związanego z utratą bliskiej osoby, organizacja pogrzebu staje się nieuchronnym etapem. Decyzje dotyczące ceremonii pogrzebowej…

Zrzyny – gdzie znajdują zastosowania?

Zrzyny to odpady powstające w procesach produkcyjnych, zwłaszcza w przemyśle drzewnym, metalurgicznym i tekstylnym. Są one często postrzegane jako bezużyteczne…