Collagen – te składniki pozwolą zatrzymać Ci młodość na dłużej

Bardzo ważnym elementem w dbaniu o wygląd naszej skóry jest odpowiednie nawodnienie naszego organizmu. Dorosły człowiek powinien wypijać przynajmniej 2-3l płynów, w zależności od indywidualnego zapotrzebowania. Średnio jest to 30 mililitrów na kilogram masy ciała. Dieta bogata w liczne składniki odżywcze także wspomoże zadbanie o wygląd. Dodatkowo warto nasz organizm suplementować. Szczególnie ważny jest kolagen, który jest naturalnie produkowany w naszym ciele i odpowiada między innymi za powstrzymanie rozciągania się naszej skóry. W efekcie czego pozwala na uniknięcie przedwczesnego starzenia. Co więcej, zwiększa on gęstość, zapobiega odwodnieniu oraz redukuje zmarszczki. Niestety  po 18 roku życia produkcja kolagenu w naszym organizmie zaczyna spadać. Dlatego bardzo ważne jest jego uzupełnienie w kolejnych latach. 

Kolejnym ważnym składnikiem, jaki powinniśmy  rozważyć w codziennej diecie jest kwas hialuronowy. Jego głównym zadaniem jest wiązanie wody w naszym organizmie, przez co wpływa on pozytywnie na wygląd cery, wspomagając jej nawilżenie i wygładzenie. Co więcej, wspiera on także tworzenie włókien kolagenowych, które odpowiadają za jędrność i sprężystość skóry. Dodatkowo, stosowanie kwasu hialuronowego wraz z kolagenem jest idealnym połączeniem wspierającym nasze ciało – nie tylko skórę, ale również stawy czy wzrok.

A poza suplementacją…

Kolagen i kwas hialuronowy to tylko dwa składniki wspomagające od wewnątrz pielęgnację naszej skóry. Jednak powinniśmy zadbać także o poziom glukozaminy w naszym organizmie, gdyż odgrywa ona ważną rolę w ochronie naszego ciała przed starzeniem. Wspiera tworzenie błon komórkowych kości, ścięgien i naczyń krwionośnych.  Glukozamina jest niezbędna do budowy naturalnych składowych chrząstki. Tym samym wpływa na poprawę nie tylko naszego wyglądu, ale i usprawnienia naszych stawów i kości, co korzystnie działa, kiedy do dbania o nasze ciało chcemy dodać trochę ruchu.

Jeśli chcemy uzyskać jeszcze lepsze efekty, to powinniśmy rozważyć stosowanie krzemu. Dlaczego jest on tak istotny? Gdyż to właśnie krzem uczestniczy w biosyntezie kolagenu, dzięki czemu chroni paznokcie przed pękaniem, wpływa na dobrostan skóry, przyczyniając się do jej uelastycznienia i likwidacji drobnych zmarszczek. Jego poziom w organizmie zmniejsza się wraz z wiekiem, co powoduje siwienie i osłabienie włosów oraz kruchość i łamliwość paznokci.

Płynna młodość

Kolagen, kwas hialuronowy, glukozamina, pokrzywa, pędy bambusa czy skrzyp polny… Kto ma na to czas? Trzeba mieć sporo czasu na analizę naszego codziennego menu oraz dobierać je w taki sposób, by suplementować te wszystkie składniki. Co, jeśli marzy nam się piękny wygląd, ale chcemy postawić na gotowe rozwiązanie? Z pomocą przychodzi płynny Collagen od marki DuoLife. To właśnie w nim są zamknięte wszystkie wymienione wyżej składniki odżywcze. Dodatkowo znajdziemy w nim ekstrakt z aceroli, która zawiera w sobie dużo witaminy C, a także pulpę z mango, która nadaje pysznego posmaku. DuoLife Collagen to kwintesencja młodości, zamknięta w wygodnej w dozowaniu, formie płynnej. Produkt wzbogacony formułą antyoksydantów, które przyczyniają się zarówno do ochrony przed procesami starzenia, ale i utrzymania dobrej kondycji.

Sekret młodości jest prosty – wystarczy poświęcić chwilę, by zastanowić się jakie błędy popełniamy i wcielić w życie pewne zmiany. Odpowiedni tryb życia, nawodnienie i suplementacja sprawią, że zatrzymamy swój młody wygląd na dłużej.

Dodaj komentarz

zobacz również

Czas na zdrowe nawyki

Uśmiech to najbardziej uniwersalny język świata. Jest wspólnym dla wszystkich ludzi wyrazem takich emocji jak szczęście, czy zadowolenie. Szeroki i…

Pełen życia i wolności letni festiwal Witariada już w lipcu!

Niezależni artyści, wspólne muzykowanie, ćwiczenia dla ciała i duszy, miasteczko dla dzieci, a przede wszystkim dużo zdrowego jedzenia przygotowanego ze…

Krem do golenia dla mężczyzny – jak wybrać odpowiedni?

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdej męskiej łazienki jest krem do golenia. Mają one podwójną rolę, z jednej strony zapewniają…

Nowe badanie: Dieta roślinna łagodzi objawy Covid-19

Zgodnie z wynikami najnowszego badania opublikowanego w czasopiśmie naukowym „BMJ Nutrition, Prevention & Health”, jedzenie roślinnych produktów zmniejsza nasilenie i…