Biała kuchnia z drewnianym blatem – klasyka gatunku

Prosta i minimalistyczna biel doskonale sprawdza się przy wykończeniach wnętrz. Biała kuchnia z drewnianym blatem stała się już klasyką gatunku. Połączenie tego typu pojawia się tak często w naszych domach ze względu na swoją uniwersalność oraz nawiązanie do stylu skandynawskiego. Połączenie bieli z drewnem ociepla wnętrze, łagodząc jego minimalizm. Aranżacja kuchni z białą zabudową i drewnianym blatem to również wiele możliwości dekoratorskich i doskonała baza do stworzenia w kuchni niepowtarzalnego klimatu.

Spis treści:

Białe meble + drewno = idealne połączenie

Biała kuchnia z blatem drewnopodobnym – dobór AGD

Biała kuchnia, drewniany blat… A co na podłogę i ściany?

Białe meble + drewno = idealne połączenie?

Biała kuchnia z drewnianym blatem to podstawa kolorystyczna, która jest wiecznie modna. Białe meble kuchenne potrzebują ciepłej oprawy, aby nie wyglądać sterylnie, a drewniany blat sprawdza się w tej roli doskonale. Możemy również zdecydować się pójść o krok dalej i postawić na płynne przejście z drewna od blatu po boczną obudowę mebli. Jeśli pragniemy szczególnie ciepłego, przytulnego wnętrza, drewno możemy przenieść nawet na przestrzeń między dolną a górną zabudową. Ten wdzięczny motyw coraz częściej pojawia się w polskich domach.

Jeżeli nie czujemy się na siłach lub też nie mamy czasu na samodzielnie planowanie idealnej kuchni, możemy skorzystać z pomocy firm deweloperskich, które stworzą dla nas kompleksowy projekt wnętrza, a następnie zajmą się jego realizacją – np. Urządzamy pod klucz.

Biała kuchnia z blatem drewnopodobnym – dobór AGD

biała kuchnia

Decyzja o białych meblach to jedno, ale dobór koloru AGD często stanowi dylemat. Naturalnym rozwiązaniem wydawałoby się postawienie na biel również w tym przypadku. Oczywiście, na rynku znajdziemy i takie modele, jednak stanowią one zdecydowaną mniejszość. Nic jednak straconego! Białe fronty można bez obaw zestawić także z AGD w stalowym lub nawet czarnym kolorze. Podobnie w przypadku zlewozmywaka – biała ceramika nie jest jedyna opcją, zestawień jest znacznie więcej.

Biała kuchnia, drewniany blat… A co na podłogę i ściany?

biała kuchnia

Zestawienie bieli z drewnem może mieć zarówno klasyczny, jak i nowoczesny charakter. To połączenie sprawdzi się równie dobrze w kuchniach retro, co w tych utrzymanych w chłodnym, industrialnym stylu. Wszystko zależy od tła oraz wykończenia. Jeżeli na ścianie zastosujemy szarości, efekt końcowy aranżacji kuchni będzie zdecydowanie bardziej minimalistyczny niż w przypadku kafelków z dekorami czy ciepłej czerwonej cegły. Białe meble dobrze zniosą również białe tło – blat będzie wówczas pełnił rolę swoistego łącznika tych dwóch powierzchni.

Podłoga w białej kuchni z drewnianym blatem najczęściej jest… również drewniana. Bardzo chętnie sięgamy tu po deski, panele, czy nawet płytki imitujące. Najlepszy rezultat uzyskamy, jeżeli drewno z blatu będzie podobne do tego na podłodze. Odważniejsze osoby mogą postawić na miks odcieni i zestawienie dwóch różnych kolorystycznie gatunków drewna.

Dodaj komentarz

zobacz również

Jakie rozwiązania wykorzystuje się w projektach luksusowych willi?

W dzisiejszych czasach projektowanie luksusowych willi staje się nie tylko wyrazem bogactwa, ale także manifestem nowoczesności i funkcjonalności. Architekci oraz…

Jak przeprowadzane są remonty dachów?

Remont dachu to kluczowy element konserwacji każdego budynku, mający na celu zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu mieszkańcom. Jest to kompleksowy proces,…

Organizacja pogrzebu – jakie są dostępne lokalizacje ceremonii?

W chwilach żałoby i trudu związanego z utratą bliskiej osoby, organizacja pogrzebu staje się nieuchronnym etapem. Decyzje dotyczące ceremonii pogrzebowej…

Zrzyny – gdzie znajdują zastosowania?

Zrzyny to odpady powstające w procesach produkcyjnych, zwłaszcza w przemyśle drzewnym, metalurgicznym i tekstylnym. Są one często postrzegane jako bezużyteczne…