Urządzamy łazienkę w stylu loft – na co zwrócić uwagę?

Styl loft od wielu lat jest jednym z najgorętszych wnętrzarskich trendów i niewiele wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Projektanci i amatorzy dobrego designu wprowadzają go do każdej przestrzeni mieszkalnej, w tym także łazienki. Salon kąpielowy urządzony z industrialnym zacięciem robi ogromne wrażenie, jednak aby był funkcjonalny należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. O jakich mowa? Podpowiadamy.

Styl industrialny w łazience

Łazienka w stylu loft stawi synonim surowości jednak nie oznacza to, że musi zabraknąć w niej przytulnych akcentów. Niewątpliwie będą miały na to wpływ naturalne surowce, które wykorzystamy do wykończenia podłóg (panele winylowe LVT, żywica epoksytowa, beton architektoniczny) oraz ścian (płytki ceramiczne, beton architektoniczny, cegła). Bardzo dobry efekt osiągniemy wprowadzając barwy neutralne m.in. na klasykę gatunku czyli biel, czerń jak również różne odcienie szarości. Te w zestawieniu z odpowiednio dobranymi dodatkami oraz armaturą i oświetleniem stworzą niesamowity klimat obok którego nikt nie przejdzie obojętnie.

Industrialna aranżacja łazienki – armatura, lampy i dodatki

Na aranżację łazienki w stylu loft mocno przekłada się odpowiednie dobranie dekoracji. W praktyce oznacza to, aby stawiać na minimalistyczne formy w dość stonowanych barwach. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest gra kontrastów np. cegły z czernią czy też stalą i miedzią. Pamiętajmy, że loftowa łazienka bardzo mocno udowadnia, że często mniej znaczy więcej. Zdecydowanie lepiej jest wprowadzić do niej np. kwiat niż dużą ilość bibelotów czy też obrazów.

Wybór odpowiedniej armatury ma ogromny wpływ na stworzenie industrialnej przestrzeni. Nie bez znaczenia pozostaje także jej funkcjonalność. Idealnym rozwiązaniem będzie stawianie na geometryczne lub proste kształty w stonowanych odcieniach w tym np. czarny zestaw prysznicowy, który nie tylko będzie prezentował się bardzo elegancko, ale także nada pomieszczeniu wyjątkowego charakteru.

Nie bez znaczenia jest także dobranie właściwego oświetlenia. Tutaj mowa nie tylko o wyborze lamp, ale także ich odpowiednim rozmieszczeniu. W tak nowoczesnym wnętrzu jak industrialny salon kąpielowy możemy postawić na zabawę konwencją, co w praktyce oznacza m.in. stawianie na designerskie modele, w tym np. czarne wiszące kable (oczywiście odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią).

Łazienka utrzymana w stylu loft to nowoczesne podejście do tematu dekoracji wnętrz. Odpowiednio zaaranżowana stworzy przestrzeń nie tylko surową i modną, ale także sprzyjającą relaksowi.

Dodaj komentarz

zobacz również

Jakie rozwiązania wykorzystuje się w projektach luksusowych willi?

W dzisiejszych czasach projektowanie luksusowych willi staje się nie tylko wyrazem bogactwa, ale także manifestem nowoczesności i funkcjonalności. Architekci oraz…

Jak przeprowadzane są remonty dachów?

Remont dachu to kluczowy element konserwacji każdego budynku, mający na celu zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu mieszkańcom. Jest to kompleksowy proces,…

Organizacja pogrzebu – jakie są dostępne lokalizacje ceremonii?

W chwilach żałoby i trudu związanego z utratą bliskiej osoby, organizacja pogrzebu staje się nieuchronnym etapem. Decyzje dotyczące ceremonii pogrzebowej…

Zrzyny – gdzie znajdują zastosowania?

Zrzyny to odpady powstające w procesach produkcyjnych, zwłaszcza w przemyśle drzewnym, metalurgicznym i tekstylnym. Są one często postrzegane jako bezużyteczne…