Urządzamy łazienkę w stylu loft – na co zwrócić uwagę?

Styl loft od wielu lat jest jednym z najgorętszych wnętrzarskich trendów i niewiele wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Projektanci i amatorzy dobrego designu wprowadzają go do każdej przestrzeni mieszkalnej, w tym także łazienki. Salon kąpielowy urządzony z industrialnym zacięciem robi ogromne wrażenie, jednak aby był funkcjonalny należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. O jakich mowa? Podpowiadamy.

Styl industrialny w łazience

Łazienka w stylu loft stawi synonim surowości jednak nie oznacza to, że musi zabraknąć w niej przytulnych akcentów. Niewątpliwie będą miały na to wpływ naturalne surowce, które wykorzystamy do wykończenia podłóg (panele winylowe LVT, żywica epoksytowa, beton architektoniczny) oraz ścian (płytki ceramiczne, beton architektoniczny, cegła). Bardzo dobry efekt osiągniemy wprowadzając barwy neutralne m.in. na klasykę gatunku czyli biel, czerń jak również różne odcienie szarości. Te w zestawieniu z odpowiednio dobranymi dodatkami oraz armaturą i oświetleniem stworzą niesamowity klimat obok którego nikt nie przejdzie obojętnie.

Industrialna aranżacja łazienki – armatura, lampy i dodatki

Na aranżację łazienki w stylu loft mocno przekłada się odpowiednie dobranie dekoracji. W praktyce oznacza to, aby stawiać na minimalistyczne formy w dość stonowanych barwach. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest gra kontrastów np. cegły z czernią czy też stalą i miedzią. Pamiętajmy, że loftowa łazienka bardzo mocno udowadnia, że często mniej znaczy więcej. Zdecydowanie lepiej jest wprowadzić do niej np. kwiat niż dużą ilość bibelotów czy też obrazów.

Wybór odpowiedniej armatury ma ogromny wpływ na stworzenie industrialnej przestrzeni. Nie bez znaczenia pozostaje także jej funkcjonalność. Idealnym rozwiązaniem będzie stawianie na geometryczne lub proste kształty w stonowanych odcieniach w tym np. czarny zestaw prysznicowy, który nie tylko będzie prezentował się bardzo elegancko, ale także nada pomieszczeniu wyjątkowego charakteru.

Nie bez znaczenia jest także dobranie właściwego oświetlenia. Tutaj mowa nie tylko o wyborze lamp, ale także ich odpowiednim rozmieszczeniu. W tak nowoczesnym wnętrzu jak industrialny salon kąpielowy możemy postawić na zabawę konwencją, co w praktyce oznacza m.in. stawianie na designerskie modele, w tym np. czarne wiszące kable (oczywiście odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią).

Łazienka utrzymana w stylu loft to nowoczesne podejście do tematu dekoracji wnętrz. Odpowiednio zaaranżowana stworzy przestrzeń nie tylko surową i modną, ale także sprzyjającą relaksowi.

Dodaj komentarz

zobacz również

Rewitalizacja kamienic – jakie są korzyści dla mieszkańców?

Rewitalizacja kamienic to proces polegający na odnowie i modernizacji starych budynków mieszkalnych, który przynosi szereg korzyści zarówno dla samych mieszkańców,…

Czy aqua aerobik jest odpowiedni dla osób w każdym wieku?

Aqua aerobik, czyli forma ćwiczeń wykonywanych w wodzie, zyskuje coraz większą popularność wśród różnych grup wiekowych. Cieszy się uznaniem zarówno…

Uchwyty do mebli – co warto wiedzieć?

Uchwyty do mebli, choć często niedoceniane, pełnią kluczową rolę w aranżacji wnętrz. To one potrafią nadać meblom charakteru, podkreślić ich…

Jak działa dwutlenek chloru do basenu?

Chcesz mieć zawsze czystą i bezpieczną wodę w basenie? Zrozumienie mechanizmu działania dwutlenku chloru jest kluczowe. Gdy dodajesz tę substancję…