Budowa i działanie lewarów kolejowych
Lewary kolejowe idealnie sprawdzają się w wymagających warunkach, a także podczas napraw maszyn przemysłowych, kolejowych czy transportowych. Ważą, co prawda tylko od kilkunastu do kilkudziesięciu kilogramów, ale za ich pomocą można unieść ładunek o wadze, która przekracza 20 ton! W jaki sposób działają takie lewary i z czego się składają?
Czym się wyróżniają podnośniki kolejowe?
Jest to rodzaj urządzeń dźwignicowych, który służy do podnoszenia, przesuwania maszyn czy ładunków. Lewary stosuje się przy procesie produkcji, pracach budowlanych, montażowych, naprawczych czy remontowych. Wykorzystuje się je także w przemyśle kolejowym, gdzie przy niewielkiej sile można unieść lub przesunąć ładunek o masie kilku ton. Podnośniki kolejowe działają za pomocą górnej stopy oraz bocznej łapy, na zasadzie podnoszącej się obudowy nośnej z przekładnią zębatą skośną, jaka napędzana jest korbą ręczną. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta i bezpieczna.
Jakie zalety mają lewary kolejowe?
Główną zaletą takich produktów jest to, że ułatwiają wszelkiego rodzaju prace, w których konieczne jest podnoszenie lub przesuwanie ciężkich ładunków. Do atutów trzeba także zaliczyć to, że mają niewielki rozmiar, przy jednoczesnych ogromnych zakresach udźwigu. Właśnie dlatego lewary kolejowe często stosowane są także w trakcie remontów przeprowadzanych na zewnątrz. W tym kontekście ogromną zaletą urządzeń jest również ich w pełni ręczna obsługa. Lewary działają bez żadnego źródła zasilania. Dodatkowo podnośnik kolejowy korbowy ma mechanizm pozwalający na dźwiganie ładunku bez konieczności wykonywania pełnego obrotu korbą, co również podnosi efektywność pracy. Takie produkty oferuje m.in. producent urządzeń dźwignicowych i magazynowych Tor Industries, który dba o bezpieczeństwo swoich Klientów.
Gdzie kupić lewar kolejowy?
Aby lewar kolejowy spełniał swoje zadanie i zapewniał bezpieczną pracę, powinien pochodzić od renomowanego, doświadczonego producenta. Specjaliści każde urządzenie poddają szczegółowej kontroli mającej na celu zweryfikowanie, czy w trakcie produkcji zastosowano metody i materiały zgodne z aktualnie obowiązującymi normami i wytycznymi. Fachowcy bezpieczeństwo operatorów traktują jako priorytet, dlatego z dużą starannością podchodzą do kwestii związanych z jakością.