Chemia do ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji

Każdego roku właściciele domów oraz samochodów z klimatyzacją zaczynają przygotowywać się do lata, odpalając swoje klimatyzatory. Chociaż systemy chłodzenia mają wiele kształtów i form, należy utrzymywać je w doskonałym stanie, jeśli chcemy zachować chłód i wygodę przez cały rok.

Istnieje kilka części systemu, które trzeba utrzymywać w czystości, ale spośród nich najistotniejsze są cewki. Na rynku dostępne są różne rodzaje środków do czyszczenia klimatyzacji i wentylacji np. chemia HVAC marki Liquid Technologies.

Kiedy sięgnąć po środki chemiczne

Wybór odpowiedniego środka do konserwacji systemów chłodzenia jest niezwykle istotny, aby zapewnić ciepło zimą i chłód latem. Do chłodzenia wykorzystuje dwa główne komponenty: wężownice skraplacza, które zwykle znajdują się na zewnątrz domu w dużej metalowej konstrukcji przypominającej skrzynkę, oraz wężownice parownika, które są umieszczone w systemie HVAC wewnątrz domu.

Z biegiem czasu wężownice parownika i skraplacza klimatyzatora będą gromadzić brud, zanieczyszczenia i różne osady. Cały ten brud może zmniejszyć przepływ powietrza i izolować cewki, hamując ich zdolność do pochłaniania ciepła. To z kolei powoduje, że pracują ciężej, a także może skrócić ich żywotność. Ponieważ wężownice skraplacza znajdują się na zewnątrz domu, są narażone na działanie czynników atmosferycznych przez większość roku. Nawet jeśli są zakryte, gdy nie są używane, cewki te mogą być nadal podatne na niekorzystne warunki pogodowe.

Wężownice parownika są narażone na kurz i zanieczyszczenia za każdym razem, gdy włącza się system HVAC – a to może je zatykać, podobnie jak wężownice skraplacza. Aby uniknąć tego problemu, dobrym pomysłem jest coroczne czyszczenie cewek HVAC. Najlepszy środek do czyszczenia wężownicy HVAC pomoże utrzymać płynną i wydajną pracę układu klimatyzacji przez długi czas.

Profesjonalna chemia HVAC 

Wśród asortymentu chemii HVAC można znaleźć zarówno środki uniwersalne, wielozadaniowe które sprawdzą się w wielu różnych urządzeniach niezależnie od funkcji jak i ściśle specjalistyczne, które pozwolą na odtłuszczenie systemów czy ich dezynfekcję.

Warto mieć na uwadze, że prawidłowo dobrane środki wysokiej jakości, oraz prawidłowe użycie, wydłuży żywotność systemów HVAC oraz odpowiednio zadba o niego radząc sobie z niepożądanym brudem tj. kurz, pył, tłuszcz (gastronomiczny, od oleju silnikowego) czy też np. z minerałami pochodzącymi z przewodów instalacji freonowych.

Profesjonalne produkty do czyszczenia urządzeń klimatyzacyjnych usuwają nie tylko brud, ale także nieprzyjemne zapachy pochodzące z tych urządzeń, a dodatkowo niektóre z nich pozostawiają przyjemny i świeży zapach.

Dodaj komentarz

zobacz również

Co warto wiedzieć o półmaskach silikonowych?

W dzisiejszym świecie, gdzie zdrowie i bezpieczeństwo stają się priorytetem, niezwykle istotne jest wybranie odpowiednich środków ochrony osobistej. Jednym z…

Zaczepy kulowe – co warto o nich wiedzieć?

Zaczepy kulowe są nieodłącznym elementem wielu pojazdów, pełniąc kluczową rolę w procesie holowania przyczep, przewożenia ładunków czy sprzętu rekreacyjnego. Ich…

O czym dobrze wiedzieć przed rozpoczęciem remontów konstrukcji stalowych?

Rozpoczęcie remontu konstrukcji stalowych wiąże się z szeregiem kluczowych kwestii, które warto poznać przed przystąpieniem do prac. Niezależnie od skali…

Jak wyglądają naprawy wózków widłowych?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wyglądają naprawy wózków widłowych? W końcu te niezwykle przydatne maszyny są niezbędne w wielu sektorach,…