Czas na zdrowe nawyki

Uśmiech to najbardziej uniwersalny język świata. Jest wspólnym dla wszystkich ludzi wyrazem takich emocji jak szczęście, czy zadowolenie. Szeroki i szczery poprawia nastrój oraz przyczynia się do wydzielania endorfin, czyli hormonów szczęścia, lecz prawdziwe cuda potrafi zdziałać ten biały i zdrowy. Nie tylko dodaje pewności siebie, ale sprawia, że łatwiej nam nawiązywać relacje. Nic więc dziwnego, że konsumenci szukają na rynku rozwiązań i produktów funkcjonalnych, które pomagają cieszyć się pięknym uśmiechem jak najdłużej.

Klucz do sukcesu? Regularność!

Odpowiednia higiena jamy ustnej to codzienne, małe czynności, które wpływają nie tylko na kondycję, ale też na wygląd naszego uzębienia. Wbrew pozorom zachowanie białego i zdrowego uśmiechu nie jest rzeczą trudną. Wystarczy zmiana nawyków, lecz nie tylko tych higienicznych. Poza najważniejszym – regularnym i dokładnym szczotkowaniem zębów, warto pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze, istotny jest dobór odpowiedniej szczoteczki. Najlepsza będzie ta z włosiem średniej twardości. Co ważne, należy wymieniać ją co 3-4 miesiące[1]. Kolejną, często bagatelizowaną sprawą jest długość mycia zębów – szczotkowanie powinno trwać co najmniej 120 sekund. Dobrze pomyśleć też o tzw. „białej diecie”, ograniczając w niej m.in. kawę, herbatę czy inne barwiące składniki lub zwracając uwagę na to, aby nie miały długiego kontaktu ze szkliwem, np. płucząc jamę ustną po posiłku. Dobrym wsparciem będą też produkty funkcjonalne, takie jak gumy do żucia.

Małe – wielkie zmiany

Z troski o zęby najlepiej uczynić codzienną „rutynę”, również poza domem. Dbając o zdrowy uśmiech warto sięgać po bezcukrowe gumy do żucia, zwłaszcza że zdaniem naukowców z American Dental Association, ich żucie po posiłku pozytywnie wpływa na stan zębów i procesy trawienne. Wywołana żuciem zwiększona produkcja śliny przyczynia się do przywrócenia odpowiedniego pH jamy ustnej, zabezpieczając zęby przed szkodliwym działaniem bakterii[2].

– Mentos Pure Fresh to jeden z naszych flagowych produktów, od lat chętnie wybierany przez konsumentów. Bezcukrowe gumy do żucia błyskawicznie odświeżają oddech i pozwalają skutecznie wspierać nas w odpowiedniej higienie jamy ustnej np. w pracy, czy przed ważnym spotkaniem – komentuje Michał Bonecki, Dyrektor Marketingu Perfetti Van Melle Polska.

Słodki, mimo braku cukru w składzie, smak uwielbianych przez konsumentów Mentos Pure Fresh sprawia, że troska o zdrowe zęby nie kojarzy się już tylko z wyrzeczeniami i rezygnacją z przyjemności. Gumy Mentos dostępne są w szerokiej gamie smaków: fresh mint, spearmint, lime mint, tutti frutti, strawberry, czy tropical. Można je kupić w wygodnych, kieszonkowych rolkach i butelkach, mieszczących aż 30 odświeżających drażetek.

Dodaj komentarz

zobacz również

Centrum modelowania sylwetki – jak wybrać najlepsze?

Uzyskanie pięknej i zdrowej sylwetki wymaga naprawdę ciężkiej pracy i często wiele osób nie ma na to czasu. O ile…

Sprawdź jak prawidłowo pielęgnować skórę po opalaniu

Bezpieczne opalanie to nie tylko dbanie o to, aby odpowiednio przygotować skórę oraz organizm do ekspozycji na słońce, ale także…

Tabliczki informacyjne – praktyczne akcesorium czy zbędny dodatek?

Prowadząc działalność, warto pamiętać nie tylko o swoich pracownikach, ale także wyposażeniu biura. Często brakuje w nim oznaczeń, co jest…

Nerwica – jak pomóc osobie z nerwicą?

Nerwica lękowa to zaburzenie psychiczne, które objawia się silnym odczuwaniem strachu i lęku. Jest ono na tyle duże, że utrudnia…