Gałki meblowe w aranżacji wnętrz

Gdy myślimy o odświeżeniu wyglądu mebli, najczęściej mamy na myśli wymianę wyposażenia kuchni czy salonu. Kiedy jednak planujemy jedynie podreperować wygląd starych mebli lub zależy nam na tym, aby odzyskały dawny blask, warto wymienić same gałki meblowe. Ze względu na to, że stanowią najczęściej eksploatowaną część mebli, powinny prezentować się nienagannie. Jeśli zatem chcemy wnieść do wnętrza ożywczy powiew, nowe gałki do mebli z pewnością spełnią swoje zadanie.

Poza swoją podstawową funkcją użytkową gałki meblowe są często niedocenianym elementem dekoracyjnym, który subtelnie podkreśla i wydobywa charakter danego umeblowania. Choć są to z pozoru niewielkie komponenty, zwracają jednak uwagę po wejściu do pomieszczenia, dlatego warto zadbać o to, by były atrakcyjne wizualnie. Odpowiednio dobrane gałki meblowe do reszty wyposażenia mogą wpłynąć na stylistykę wnętrza, harmonijnie komponując się z obranym stylem lub nadając pomieszczeniu nowy wygląd. Obecnie istnieje możliwość zakupu gałek do mebli osobno, dzięki czemu nie ma konieczności wymiany całości frontów. Co więcej, różnorodna oferta tego rodzaju akcesoriów meblowych sprawia, że masz do wyboru gałki wykonane z różnych materiałów, które dają duże możliwości, jeśli chodzi o stworzenie oryginalnej i nowoczesnej kompozycji aranżacyjnej.

Ponadczasowe i stylowe – gałki drewniane do mebli

Jeśli stawiasz na solidność, gałki do mebli wykonane z drewna zdecydowanie wiodą prym pod tym względem w porównaniu z modelami z innych materiałów. Gałki drewniane są trwałe i gwarantują długą żywotność. Ich kolor nie matowieje, a pod wpływem częstej eksploatacji ich wierzchnia warstwa nie ulega przetarciu ani odbarwieniu. Dzięki temu mogą być użyte do meblu niemal w każdym pomieszczeniu. Nie do przecenienia są również walory estetyczne gałek drewnianych. Są one eleganckie, a ich bogaty asortyment sprawia, że gałki z drewna to uniwersalny dodatek do mebli różnego rodzaju.

Gałki drewniane – nie tylko do mebli z drewna

Wbrew powszechnie panującemu przekonaniu w kwestii łączenia poszczególnych materiałów w aranżacji wnętrza nie ma ściśle określonych zasad. Oznacza to, że gałki wykonane z drewna niekoniecznie nadają się tylko i wyłącznie do mebli drewnianych. Szeroki wybór ich formy, kolor czy sposobu wykończenia sprawia, że przy ich pomocy można dokonać w prosty i tani sposób metamorfozy mebli w salonie, kuchni czy pokoju dziecięcym także w przypadku mebli z płyt i tworzyw sztucznych. Ciekawym trendem aranżacyjnym jest wykorzystanie gałek na przykład z jesionu i dębu do minimalistycznych meblościanek w kolorze białym. Gałki drewniane pomalowane nietoksycznymi barwami na pastelowe kolory wzbogacą także kolorowe mebelki dziecięce.

Gałki drewniane  do mebli– powrót do natury

Elementy wyposażenia wykonane z drewna wpisują się również w popularny obecnie trend, który zapoczątkował styl skandynawski. Gałki z drewna, który jest surowcem naturalnym, prezentują się ciepło, nadają wnętrzu przytulny charakter i wnoszą do pomieszczenia rustykalny charakter. Z tego względu jest to propozycja dla osób, które pragną otaczać się przedmiotami wyrażającymi bliskość z naturą oraz tych stawiających na ekologiczne akcesoria, które nie szkodą środowisku.

Dodaj komentarz

zobacz również

Co lepiej wybrać – pojedyncze sztućce czy zestaw?

Eleganckie, starannie wykonywane sztućce nie są tylko przyborami służącymi do nakładania oraz spożywania posiłków. Pełnią także funkcję ozdób wzbogacających aranżację…

Wielka bitwa morska w Porcie Łódź

Na trzy dni – od 17 do 19 czerwca – Port Łódź stanie się miejscem zmagań 32 drużyn, które staną…

Bliżej ludzi i lokalnych inicjatyw

- Jako firma odpowiedzialna społecznie i zaangażowana w życie lokalnej społeczności staramy się wspierać bliskie nam inicjatywy promujące zdrowy tryb…

Akcja-aktywizacja! Cykl bezpłatnych warsztatów w Katowickiej

Jesteś na początku kariery, nie możesz odnaleźć się na rynku pracy, a może chcesz odkryć w sobie nowe pasje lub…