Gdzie ustawić legowisko dla psa?

Decydując się na zakup lub adopcję psa, trzeba pamiętać, że pupilowi potrzebne będzie kilka niezbędnych akcesoriów. Jednym z nich jest legowisko, w którym psiak będzie mógł spać i odpoczywać. Wielu właścicieli zadaje sobie pytanie, gdzie umiejscowić posłanie dla czworonoga. Podpowiadamy w artykule.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby pies mógł mieć kilka legowisk odpowiednio rozlokowanych po całym domu. Wówczas miałby możliwość położyć się tam, gdzie mu aktualnie najbardziej opowiada. Jeśli dysponujecie takimi przestrzennymi możliwościami, dobrze jest rozłożyć posłanie dla psa w przedpokoju i/lub w salonie, a także w pokoju, w którym najbardziej lubi spać w nocy. Pamiętajmy, by ustawienie legowiska nie przeszkadzało zarówno domownikom, jak i zwierzęciu. Trzeba znaleźć dla pupila bezpieczny i spokojny kąt, gdzie nikt nie będzie zakłócał jego wypoczynku, ani on nie będzie zawadzał domownikom w poruszaniu się po mieszkaniu czy domu.

A co jeśli, nasze mieszkanie jest małe i nie mamy miejsca na kilka legowisk, a nawet znalezienie miejsca na jedno jest dla nas problematyczne? Nie martwcie się, oto kilka miejscówek, w których można położyć legowisko dla psa, nie tracąc zbyt wiele z metrażu mieszkania.

Pod stołem

Ułożenie legowiska dla psa pod stołem to jedno z praktyczniejszych rozwiązań. W ten sposób w ogóle nie stracimy na powierzchni pokoju, a jednocześnie zapewnimy zwierzęciu przytulny kąt z dodatkowym „zadaszeniem”.

Na najniższej półce regału

Ciekawą pomysłem jest ułożenie legowiska dla psa na najniższej półce regału. To rozwiązanie idealne do pomieszczeń, gdzie mamy już gotową zabudowę meblową. Wówczas wystarczy przenieść książki z najniższej półki nieco wyżej i na niej ułożyć posłanie. Jednak jest to rozwiązanie dla stosunkowo niewielkich psów.

Legowisko pod łóżkiem

Wiele czworonogów lubi także spać jak najbliżej swojego właściciela. Jeśli jesteście obecnie na etapie oduczania psa wskakiwania do łóżka, to położenie posłania pod waszym miejscem nocnego spoczynku lub tuż obok niego będzie znakomitym rozwiązaniem.

Podsumowując, jeśli mamy przestrzeń, to warto zainwestować w kilka legowisk dla psa i rozlokować je w strategicznych punktach naszego domu. W przypadku niewielkich mieszkań, najlepiej jest położyć legowisko pod jakimś meblem, co zapewni zwierzęciu komfortowy i przytulny kąt, a nam nie zabierze przestrzeni w pomieszczeniu. Wiele atrakcyjnych legowisk dla psów do mieszkań o zróżnicowanej powierzchni znajdziecie na Wyspazwierzat.pl.

Sprawdź Sklep Zoologiczny Online – WyspaZwierzat.

Dodaj komentarz

zobacz również

Jakie rozwiązania wykorzystuje się w projektach luksusowych willi?

W dzisiejszych czasach projektowanie luksusowych willi staje się nie tylko wyrazem bogactwa, ale także manifestem nowoczesności i funkcjonalności. Architekci oraz…

Jak przeprowadzane są remonty dachów?

Remont dachu to kluczowy element konserwacji każdego budynku, mający na celu zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu mieszkańcom. Jest to kompleksowy proces,…

Organizacja pogrzebu – jakie są dostępne lokalizacje ceremonii?

W chwilach żałoby i trudu związanego z utratą bliskiej osoby, organizacja pogrzebu staje się nieuchronnym etapem. Decyzje dotyczące ceremonii pogrzebowej…

Zrzyny – gdzie znajdują zastosowania?

Zrzyny to odpady powstające w procesach produkcyjnych, zwłaszcza w przemyśle drzewnym, metalurgicznym i tekstylnym. Są one często postrzegane jako bezużyteczne…