Huawei prezentuje nowe tablety MatePad Pro i MatePad 11 z HarmonyOS

Podczas globalnej premiery 2 czerwca, Huawei zaprezentował dwa nowe tablety działające w oparciu o HarmonyOS – MatePad Pro i MatePad 11. MatePad Pro to potężne urządzenie klasy premium do pracy mobilnej, które zostało wyposażone w zaawansowany procesor Kirin 9000E oraz 12,6-calowy ekran FullView OLED. Natomiast MatePad 11 został wyposażony w wyświetlacz obsługujący częstotliwość odświeżania 120 Hz, zapewniający płynniejszy obraz i lepszą responsywność ekranu na dotyk. Dzięki zastosowaniu HarmonyOS w MatePad Pro i MatePad 11, urządzenia zyskały nowe, przydatne w wielozadaniowej pracy funkcjonalności i nowe możliwości współpracy ze sparowanymi urządzeniami, takimi jak laptop.

Nowe tablety zostały pokazane obok nowości Huawei z innych kategorii produktowych, takich jak smartwatche z flagowej serii Watch 3, bezprzewodowe słuchawki FreeBuds 4 oraz pierwsze monitory klasy premium – MateView oraz MateView GT.

MatePad Pro – potężny procesor i wysokiej jakości ekran

Sercem nowego Huawei MatePad Pro jest procesor Kirin 9000E. Nowy tablet został wyposażony w 12,6-calowy wyświetlacz OLED FullView o proporcjach 16:10 i wąskich ramkach o grubości zaledwie 5,6 mm. Wyświetlacz urządzenia wyróżnia się wysokim współczynnikiem kontrastu, wynoszącym 1000000:1 oraz odwzorowaniem szerokiej gamy kolorów DCI-P3, co pozwala na uzyskanie lepiej zdefiniowanych i realistycznych detali. Co więcej, nowy MatePad Pro ma ocenę dokładności kolorów ofE < 0,5, co jest osiągane tylko przez niektóre profesjonalne monitory, czyniąc go doskonałym przenośnym drugim monitorem, na przykład dla grafików. Dzięki technologii redukcji niebieskiego światła, Huawei MatePad Pro jest pierwszym na świecie tabletem, który przeszedł szereg rygorystycznych testów i otrzymał certyfikat TÜV Rheinland Full Care Display 2.0.

Nowy MatePad Pro został wyposażony w system dźwiękowy złożony z aż ośmiu głośników wysokotonowych i niskotonowych o dużej amplitudzie, aby zapewnić konsumentom jak najwyższe wrażenia multimedialne.

MatePad 11 – jeszcze lepsza częstotliwość odświeżania ekranu

Huawei MatePad 11 to pierwszy tablet marki obsługujący częstotliwość odświeżania 120 Hz, zapewniając płynny obraz podczas wyświetlania szerokiej gamy treści, również w przypadku wymagających gier czy filmów. Podczas przeglądania stron internetowych i dokumentów, zawartość ładuje się szybciej. Wysoka częstotliwość odświeżania umożliwia również wprowadzanie pisma odręcznego w czasie rzeczywistym.

Urządzenie obsługuje gamę kolorów DCI-P3, dzięki czemu zarówno obrazy, jak i filmy wyglądają żywo i naturalnie. MatePad 11 został zaprojektowany tak, aby zminimalizować niekorzystny wpływ niebieskiego światła i migotania ekranu na oczy użytkownika – tablet uzyskał dwa certyfikaty TÜV Rheinland potwierdzające obecność funkcji minimalizujących te zjawiska.

HarmonyOS w tabletach – nowe funkcjonalności podnoszącę jakość wielozadaniowej pracy

HarmonyOS to autorski system operacyjny Huawei, który został zaprezentowany podczas globalnej premiery, równolegle z nowym MatePad Pro i szeregiem innych nowości w portfolio Huawei.  HarmonyOS to multiplatformowe oprogramowanie, które zapewnia inteligentne połączenie i współpracę różnych urządzeń, takich jak smartfony, tablety, urządzenia wearable, telewizory, a także szeroko pojęte urządzenia smart home.

Dzięki zastosowaniu HarmonyOS w nowym MatePad Pro i MatePad 11, urządzenia zyskały nowe, przydatne w wielozadaniowej pracy funkcjonalności i nowe możliwości współpracy ze sparowanym urządzeniami. Nowy Serwis Widżetów umożliwia wyświetlanie informacji w czasie rzeczywistym oraz szybki i wygodny dostęp do wybranych funkcji aplikacji bez konieczności ich uruchamiania. Widżety można umieścić w dowolnym miejscu na pulpicie, a także w pełni dostosować je do swoich preferencji.

Nowe tablety Huawei obsługują również nowe możliwości współpracy na wielu ekranach sparowanych ze sobą urządzeń, m. in. tryb lustrzany, tryb rozszerzania i tryb współpracy. W trybie lustrzanym ekran podłączonego komputera jest odzwierciedlany na ekranie tabletu, co pozwala użytkownikom bezpośrednio pracować na dokumentach za pomocą ołówka Huawei M-Pencil dugiej generacji. Funkcja ta może być szczególnie przydatna projektantom i grafikom. Tryb rozszerzania przekształca tablet w dodatkowy ekran, który może stanowić uzupełnienie ekranu sparowanego laptopa, zapewniając tym samym dodatkowe miejsce do wyświetlania większej ilości treści. Tryb współpracy umożliwia natomiast interakcję między platformami HarmonyOS  i Windows, umożliwiając użytkownikom przesyłanie np. plików tekstowych, obrazów czy materiałów wideo między podłączonymi urządzeniami za pomocą metody „przeciągnij i upuść”.

Nowa generacja rysika Huawei M-Pencil drugiej generacji i inteligentnej klawiatury Huawei

Podczas premiery Huawei zaprezentował również nowy rysik drugiej generacji M-Pencil, który zapewnia naturalne wrażenie pisania przypominające ołówek, dzięki nowej, pokrytej platyną końcówce pióra, niskim opóźnieniom i obsłudze 4096 poziomów czułości na nacisk. Nowy rysik obsługuje szereg innowacyjnych funkcji, w tym Huawei FreeScript, która przekształca odręczne treści w tekst cyfrowy w czasie rzeczywistym. Inteligentna klawiatura magnetyczna Huawei to pełnowymiarowa klawiatura o skoku klawiszy 1,3 mm, która zapewnia wysoki komfort pracy.

Dodaj komentarz

zobacz również

Do czego wykorzystywane są siatki sitodrukowe?

Sitodruk to jedna z najpopularniejszych metod drukarskich, pozwalająca na nanoszenie wzorów na różnorodne materiały, od papieru, przez tkaniny, aż po…

Do czego służą podkładki sprężyste?

Podczas projektowania i budowy różnych struktur, często zwracamy uwagę na elementy, które mogą zapewnić trwałość, bezpieczeństwo i efektywność. Jednym z…

Do czego służą pompy hydrauliczne?

Pompy hydrauliczne, choć często pozostają niezauważone w codziennym życiu, odgrywają kluczową rolę w wielu dziedzinach, przyczyniając się do efektywnego funkcjonowania…

Czy łożyska toczne wymagają regularnej konserwacji?

Łożyska toczne pełnią kluczową rolę w wielu maszynach i urządzeniach, umożliwiając płynne obroty i zapewniając stabilność mechanizmów. Pytanie, czy wymagają…