Jak wykorzystać smartfon, by wspomóc rozwój dziecka?

Czy smartfon może być dobrym prezentem dla dziecka? Z pewnością znajdą się przeciwnicy i zwolennicy takiego pomysłu. Nie ulega jednak wątpliwości, że w pewnym momencie korzyści płynące z posiadania przez dziecko telefonu stają się kluczowym argumentem w dyskusji. Możliwość kontaktu w każdej chwili daje poczucie bezpieczeństwa zarówno rodzicom, jak i ich pociechom. Jak używać smartfonu, by dziecko wykorzystało jego możliwości jak najlepiej? Oto kilka propozycji od Motoroli.

Aplikacje edukacyjne

Bogactwo aplikacji w sklepie Google Play pozwoli każdemu znaleźć to, czego potrzebuje. Wśród nich znajdują się również te edukacyjne. Dzięki nim dziecko może nie tylko ćwiczyć rozwiązywanie zadań z matematyki, języki obce czy rozwijać znajomość lektur, ale także poszerzać wiedzę o świecie poprzez dostęp do wykładów uznanych specjalistów i inspirujących ludzi. Poniżej kilka przykładowych aplikacji, które warto podsunąć dziecku:

  • Duolingo – to jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki języków obcych. Oferuje różne techniki wzbogacania słownictwa i wymowy w ponad 30 językach.
  • Polska ortografia – zastosowanie tej aplikacji jest widoczne w nazwie na pierwszy rzut oka. Wykorzystuje ona grywalizację, by zmotywować dziecko do powtarzania w praktyce poprawnej pisowni tych łatwiejszych i bardziej podchwytliwych wyrazów.
  • Lekturowo – zawiera najważniejsze informacje o lekturach szkolnych, epokach i motywach literackich.
  • Photomath – to ciekawa aplikacja, która po zeskanowaniu równania podaje jego rozwiązanie z instrukcją krok po kroku, jak do niego dojść. W aplikacji znajdują się także wyjaśnienia procesu obliczania.
  • Zdrowe zakupy – pozwala sprawdzić skład produktów po zeskanowaniu kodu kreskowego oraz wskazuje, które są zdrowe, a które nie. To dobry sposób na rozbudzenie ciekawości dziecka i rozwoju jego świadomości dotyczącej właściwego odżywiania.

By komfortowo korzystać z powyższych aplikacji, warto dobrać smartfon z odpowiednio dużym ekranem o dobrej rozdzielczości. Przykładem takiego urządzenia jest motorola moto e7 plus z ekranem o przekątnej 6,5” i rozdzielczości HD+. Smartfon jest obecnie dostępny w dwóch kolorach – Mystic Blue (niebieski) i Twilight Orange (pomarańczowy) – w atrakcyjnej cenie 499 zł, jeśli wziąć pod uwagę także jego pozostałe parametry, jak np. bardzo pojemna bateria 5000 mAh, która wystarczy na dni działania.

Fotografia i wideo

Kolejnym sposobem, w jaki można wykorzystać smartfon do rozpalenia dziecięcej ciekawości, jest zainteresowanie dziecka fotografią i filmowaniem. Obecnie urządzenia mobilne oferują aparaty, które w zupełności wystarczą do realizacji pasji. Nim się obejrzysz, Twoje dziecko zacznie robić interesujące zdjęcia i nagrania, a umiejętność budowania w nich historii przyda się nie tylko w szkole, ale i życiu społecznym.

Wspomniana wcześniej motorola moto e7 plus ma aparat główny o wysokiej rozdzielczości 48 Mpx, która zapewnia ostre zdjęcia, a technologia Quad Pixel łączy 4 piksele w jeden, by dostarczyć maksymalną światłoczułość i jasność fotografii niezależnie od warunków oświetleniowych. Na początek będzie w zupełności wystarczającym narzędziem dla rozwoju pasji. Jednocześnie telefon ma 64 GB pamięci wbudowanej, którą można rozbudować dodatkową kartą microSD (do 512 GB), by pomieścić wszystkie dziecięce wspomnienia i dzieła.

Wspólna praca zdalna

W ostatnim czasie jeszcze bardziej niż dotąd dostrzegliśmy, jak niesamowicie przydatne są możliwości urządzeń mobilnych do utrzymania więzi i kontaktu z innymi ludźmi. Także w pracy i nauce. Duży ekran i aparat przedni o rozdzielczości 8 Mpx świetnie sprawdzą się podczas wideorozmów, gdy dziecko wraz z kolegami i koleżankami będą zdalnie pracować nad wspólnymi projektami. Spotkanie online to także dobry sposób na wspólną naukę czy spędzanie czasu z rówieśnikami, którego dzieci tak bardzo potrzebują.

Smartfon jako prezent?

Rodzice różnie uzasadniają kupowanie smartfonu dzieciom. Niektórzy uważają, że jest to podstawowe narzędzie, które pomaga w codziennym kontakcie całej rodzinie. Inni uznają, że elektronika powinna być nagrodą za osiągnięcie celów uzgodnionych razem z dzieckiem – np. konkretne wyniki w nauce, uczestnictwo w pracach domowych itp. Inni uznają, że smartfon może pomóc dziecku w codziennym życiu i rozwijaniu swoich pasji. Jeśli więc, zastanawiasz się jaki prezent świetnie sprawdzi się na komunię czy Dzień Dziecka, pomyśl o motoroli moto e7 plus.

Dodaj komentarz

zobacz również

Jak właściwie korzystać z alkomatu?

Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego niż korzystanie z alkomatu. Jednak wiele osób popełnia błędy przy dokonywaniu…

Gałki meblowe w aranżacji wnętrz

Gdy myślimy o odświeżeniu wyglądu mebli, najczęściej mamy na myśli wymianę wyposażenia kuchni czy salonu. Kiedy jednak planujemy jedynie podreperować…

Co lepiej wybrać – pojedyncze sztućce czy zestaw?

Eleganckie, starannie wykonywane sztućce nie są tylko przyborami służącymi do nakładania oraz spożywania posiłków. Pełnią także funkcję ozdób wzbogacających aranżację…

Wielka bitwa morska w Porcie Łódź

Na trzy dni – od 17 do 19 czerwca – Port Łódź stanie się miejscem zmagań 32 drużyn, które staną…