Jakie są korzyści dla pracodawców korzystających z usług agencji pracy?

Szukasz nowego pracownika? Obawiasz się jednak, że proces rekrutacji jest dosyć długi i będzie wymagać od Ciebie poświęcenia czasu, którego obecnie nie masz? Świetnym rozwiązaniem w takim wypadku może okazać się udział agencji pracy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie korzyści mogą wynikać z takiej współpracy.

W czym może pomóc Ci agencja pracy?

 Agencje pracy, takie jak np. Agencja Evro Global, oferują pomoc swoich doświadczonych pracowników w procesie rekrutacji i zatrudniania nowych osób. Istnieje również możliwość tzw. leasingu pracowniczego, czyli wypożyczenia pracowników na określony czas.

Co zyskujesz dzięki partnerstwu z agencją pracy?

Dzięki współpracy z agencją pracy tymczasowej możesz:

  • Oszczędzić czas na procesie rekrutacji i wieloetapowych rozmowach kwalifikacyjnych.
  • Ograniczyć formalności, ponieważ spoczywają one na agencji pracy, z którą będziesz współpracować.
  • Szybko pozyskać nowych pracowników. Dzięki temu, że agencje pracy są specjalistami w zatrudnianiu nowych osób i posiadają sporą bazę kandydatów z praktycznie każdej możliwej dziedziny.
  • Nie powoływać działu HR. Ponieważ agencja pracy zastępuje dział rekrutacji, który zajmowałby się sprawami zatrudnienia nowych pracowników w Twojej firmie.
  • Zmniejszyć swoją odpowiedzialność i ograniczyć papierkową pracę. Dzięki temu, że to agencja podpisuje umowy z pracownikami. Odpowiada ona również za wszystkie sprawy związane z zatrudnieniem, badaniami lekarskimi, opłatami za ZUS czy wynagrodzeniem.
  • Bezproblemowo zastąpić pracownika innym, w przypadku zrezygnowania przez niego z pracy. Agencja pracy działa szybko i sprawnie, gdy zajdzie potrzeba rotacji pracowników.
  • Skorzystać z tzw. leasingu pracowniczego, czyli wypożyczenia wykwalifikowanych pracowników tylko na pewien czas.
  • Oszczędzić pieniądze. Ponieważ płacisz tylko za faktycznie przepracowany przez pracownika czas. Nie musisz ponosić kosztów za nieplanowane postoje firmy, urlopy chorobowe czy wypoczynkowe pracowników.
  • Cieszyć się elastycznością. Dzięki niej możesz dopasowywać liczbę pracowników do aktualnego zapotrzebowania swojej firmy. Jeśli jest dużo pracy, agencja wysyła więcej osób. Gdy pracownicy przebywają na urlopach, można bez problemu ściągnąć kogoś na zastępstwo i uniknąć przestojów w pracy.

Dodaj komentarz

zobacz również

Dlaczego projektowanie zieleni to skomplikowany proces?

Projektowanie zieleni, często postrzegane jako prosta działalność, kryje w sobie znacznie więcej złożoności niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut…

Czym kierować się podczas wyboru firmy zajmującej się projektowaniem zieleni?

Wybór firmy specjalizującej się w projektowaniu zieleni to ważna decyzja, która może mieć znaczący wpływ na estetykę oraz funkcjonalność przestrzeni…

Jakie są zalety korzystania z komory normobarycznej?

Współczesne metody regeneracji i terapii zdobywają coraz większe uznanie wśród specjalistów i osób dbających o swoje zdrowie. Jedną z coraz…

Dlaczego wynajem koparki jest korzystny?

Współczesna budowa i prace ziemne nie mogą obejść się bez ciężkiego sprzętu, takiego jak koparki. Zastosowanie takiego sprzętu znacząco przyspiesza…