Jakie są korzyści dla pracodawców korzystających z usług agencji pracy?

Szukasz nowego pracownika? Obawiasz się jednak, że proces rekrutacji jest dosyć długi i będzie wymagać od Ciebie poświęcenia czasu, którego obecnie nie masz? Świetnym rozwiązaniem w takim wypadku może okazać się udział agencji pracy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie korzyści mogą wynikać z takiej współpracy.

W czym może pomóc Ci agencja pracy?

 Agencje pracy, takie jak np. Agencja Evro Global, oferują pomoc swoich doświadczonych pracowników w procesie rekrutacji i zatrudniania nowych osób. Istnieje również możliwość tzw. leasingu pracowniczego, czyli wypożyczenia pracowników na określony czas.

Co zyskujesz dzięki partnerstwu z agencją pracy?

Dzięki współpracy z agencją pracy tymczasowej możesz:

  • Oszczędzić czas na procesie rekrutacji i wieloetapowych rozmowach kwalifikacyjnych.
  • Ograniczyć formalności, ponieważ spoczywają one na agencji pracy, z którą będziesz współpracować.
  • Szybko pozyskać nowych pracowników. Dzięki temu, że agencje pracy są specjalistami w zatrudnianiu nowych osób i posiadają sporą bazę kandydatów z praktycznie każdej możliwej dziedziny.
  • Nie powoływać działu HR. Ponieważ agencja pracy zastępuje dział rekrutacji, który zajmowałby się sprawami zatrudnienia nowych pracowników w Twojej firmie.
  • Zmniejszyć swoją odpowiedzialność i ograniczyć papierkową pracę. Dzięki temu, że to agencja podpisuje umowy z pracownikami. Odpowiada ona również za wszystkie sprawy związane z zatrudnieniem, badaniami lekarskimi, opłatami za ZUS czy wynagrodzeniem.
  • Bezproblemowo zastąpić pracownika innym, w przypadku zrezygnowania przez niego z pracy. Agencja pracy działa szybko i sprawnie, gdy zajdzie potrzeba rotacji pracowników.
  • Skorzystać z tzw. leasingu pracowniczego, czyli wypożyczenia wykwalifikowanych pracowników tylko na pewien czas.
  • Oszczędzić pieniądze. Ponieważ płacisz tylko za faktycznie przepracowany przez pracownika czas. Nie musisz ponosić kosztów za nieplanowane postoje firmy, urlopy chorobowe czy wypoczynkowe pracowników.
  • Cieszyć się elastycznością. Dzięki niej możesz dopasowywać liczbę pracowników do aktualnego zapotrzebowania swojej firmy. Jeśli jest dużo pracy, agencja wysyła więcej osób. Gdy pracownicy przebywają na urlopach, można bez problemu ściągnąć kogoś na zastępstwo i uniknąć przestojów w pracy.

Dodaj komentarz

zobacz również

Czym charakteryzują się stoliki kawowe loftowe z metalu i drewna?

Stoliki kawowe loftowe od kilku dobrych lat znajdują się w modzie. Dlaczego jednak tak jest? Czym się one tak właściwie…

Co znajduje się w asortymencie firmy oferującej sprzedaż urządzeń dla służb cywilnych?

Służba cywilna ma za zadanie zapewnić zawodowe, rzetelne, bezstronne i politycznie neutralne wykonywanie zadań państwa  w urzędach administracji rządowej. Są…

Jak przetransportować zwłoki z Włoch do Polski?

Śmierć członka rodziny czy innej bliskiej osoby wiąże się nie tylko z wieloma trudnymi emocjami, ale również z koniecznością dopełnienia…

Dobre materiały ścierne, czyli jakie?

Materiały ścierne wykorzystywane są w przypadku tworzenia wielu rodzajów narzędzi. Każdej osobie, która zajmuje się obróbką materiałów, zależy na tym,…