Antresole magazynowe a przepisy BHP

Przestrzeń w magazynie musi być dobrze zaplanowana i urządzona. Jest to podstawa do dobrej i wydajnej pracy. Nie można również zapominać o bezpieczeństwie, które musi być zagwarantowane. Dotyczy to również wybudowania antresoli, która może znacząco powiększyć powierzchnię w magazynie. Łączą się z tym konkretne przepisy BHP, które trzeba mieć na uwadze. Co jest wymagane w związku z budowaniem antresoli magazynowej? 

Antresola jako idealne rozwiązanie powiększające przestrzeń do składowania

Wraz z rozwojem firmy może okazać się, że potrzebna jest większa przestrzeń do składowania towarów. Dobrym rozwiązaniem jest antresola magazynowa, na której z powodzeniem mogą zostać zamontowane regały półkowe lub innego rodzaju.

Warto zdecydować się na antresolę z kilku powodów:

nie trzeba rozbudowywać całego magazynu, co czasami jest nieosiągalne ze względu na brak miejsca lub środków finansowych, wybudowanie antresoli nie zajmuje dużo czasu, antresolę można łatwo dopasować do powierzchni magazynu, w którym ma powstać, zdecydowanie powiększa dostępną przestrzeń magazynową.

Warto również jasno określić czym jest antresola. Jest to górna część kondygnacji lub pomieszczenia, rozdzielona stropem, zajmująca mniejszą powierzchnię niż miejsce, w którym została wybudowana. Ważne jest również to, że nie może być oddzielona od reszty pomieszczenia przegrodami budowlanymi.

Wymogi BHP związane z postawieniem antresoli magazynowej

Zanim dana antresola będzie mogła zostać wyposażona w dodatkowe regały wspornikowe, półkowe lub innego rodzaju muszą zostać spełnione wszystkie wymagania związane z przepisami. Początkowo może wydawać się to zawiłe, ale dzięki firmie Log System – kompleksowego dostawcy wyposażenia magazynów, spełnienie wszelkich formalności i uzyskanie stosownych pozwoleń nie będzie problemem.

Przepisy BHP związane z budową antresoli magazynowej określają m.in.:

konieczność zamontowania odpowiednich barierek i balustrad, wyraźne oznaczenie dopuszczalnej nośności przypadającej na 1 metr kwadratowy, dopasowanie szerokości schodów na antresoli do wymogów drogi ewakuacyjnej, ilość gaśnic, jaka powinna znajdować się na danej powierzchni, konieczność odpowiedniego przymocowania konstrukcji antresoli do podłoża, wyraźne określenie, jakie towary będą magazynowane na antresoli.

Dodaj komentarz

zobacz również

Jak w praktyce wygląda obsługa prawna firm?

W dzisiejszym złożonym świecie biznesu, prawidłowe zarządzanie wymaga nie tylko umiejętności biznesowych, ale także wsparcia ze strony prawników. Obsługa prawna…

Księgowość — co warto o niej wiedzieć?

Księgowość jest nieodłącznym elementem funkcjonowania każdej organizacji, niezależnie od jej wielkości czy branży. Jest to dziedzina zajmująca się dokumentowaniem, analizowaniem…

Jakie meble wybrać na stanowisko do pakowania przesyłek?

Ze względu na fakt, iż większość ludzi dużo zamawia przez Internet, powstaje coraz więcej miejsc pracy związanych z pakowaniem przesyłek.…

Jak wyglądają szkolenia z pierwszej pomocy?

Każdy z nas powinien wiedzieć, jak udzielić pierwszej pomocy. Nigdy nie możemy przewidzieć naszym życiu, kiedy będziemy świadkami wypadku lub…