Klocki magnetyczne – dlaczego warto je kupić swojemu dziecku?

Rodzice coraz częściej zwracają uwagę na to, by kupić swoim dzieciom dobre jakościowo, kreatywne zabawki, którymi maluch będzie się bawił dłużej niż przez kilka minut. Pluszaki, głośne, interaktywne zabawki są niezwykle efektowne i kolorowe, jednak często zdarza się tak, że dzieci szybko nimi się nudzą. W jaki asortyment warto więc zainwestować, by mieć pewność, że będzie on inspirował maluchy do świetnej zabawy? Jakie zabawki przyciągną również rodzeństwo i rodziców do wspólnego spędzania czasu z dzieckiem? Poniżej odpowiedź.

Idealna zabawka dla dzieci

Producenci zabawek stworzyli klocki magnetyczne, które przeznaczone są dla maluchów po pierwszym roku życia. Roczne dziecko jest już w stanie skupić uwagę na zabawce, która została stworzona w żywych kolorach. Magnetyczne klocki można układać na rozmaite sposoby, co także podoba się maluchom. Dzięki temu, że można ułożyć z nich tak wiele rzeczy, nie sposób tymi klockami się znudzić. Zarówno maluchy, jak i starsze dzieci każdego dnia przekonują się, jak wiele ciekawych konstrukcji można stworzyć z drewnianych klocków.

Klocki magnetyczne - dlaczego warto je kupić swojemu dziecku? - mgr Fryderyk Festiwal - blog osobisty

Klocki magnetyczne Pixio

Producent klocków stworzył ciekawą ofertę, z której rodzice na pewno wybiorą wiele zestawów dla swojej pociechy. Wybór jest tak różnorodny, że bez problemu można znaleźć magnetyczne klocki, z których można stworzyć coś, co jest zgodne z aktualnymi zainteresowaniami naszej pociechy. Przeglądając ofertę z dobrego sklepu internetowego klienci dostrzegą, że mogą wybierać spośród podstawowych zestawów zawierających sześć elementów, jak i zestawy dla starszaków, w których składzie można znaleźć od 50 do aż 100 klocków. Rodzice mogą kupić swoim pociechom zestawy, z których można zbudować jamnika i kota, pociąg, pustynne zwierzęta, różnorodne postaci, pojazdy, kwiaty oraz wiele, wiele innych. Na początku zdecydowanie warto postawić na zestaw z mniejszą ilością elementów, by sprawdzić, czy maluch radzi sobie z dopasowywaniem klocków do siebie i czy chętnie tworzy z nich rozmaite konstrukcje. Trzeba jednak wiedzieć, iż te klocki magnetyczne naprawdę wciągają.

Klocki magnetyczne - dlaczego warto je kupić swojemu dziecku? - mgr Fryderyk Festiwal - blog osobisty

Doskonały pomysł na prezent dla każdego dziecka

Gdy w rodzinie pojawia się dziecko, bliscy często nie wiedzą, jakimi prezentami obdarowywać malucha, by ten był zadowolony. Dlatego też warto podkreślić, iż magnetyczne klocki Pixio świetnie sprawdzają się na prezent dla dzieci praktycznie w każdym wieku. Ilość konstrukcji, które można z nich stworzyć jest nieograniczona. Ponadto, producent zadbał o to, by dziecko bawiąc się nimi również rozwijało swoją wyobraźnię oraz zdolności manualne. Ogromnym plusem tych zabawek jest to, że są one bardzo bezpieczne dla maluchów i co najważniejsze, zostały one wykonane z drewna. Klocki posiadają także certyfikat FSC, co jest niezwykle ważne dla rodziców, którzy starają się inwestować w zabawki ekologiczne.

Do domu i do przedszkola

Klocki magnetyczne warto kupić także do miejsc, w których dzieci spędzają dużo czasu. Nie może więc ich zabraknąć w żłobkach, przedszkolach oraz na świetlicach w szkołach. Trzeba bowiem przyznać, że zarówno chłopcy, jak i dziewczynki doskonale się bawią układając je na wiele rozmaitych sposobów. Producent tworząc te klocki, zadbał o to, by można było zestawy łączyć ze sobą. Dzięki temu można skomponować maluchowi ciekawą, różnorodną kolekcję, która zachęci go do tworzenia rozmaitych rzeczy.

Klocki magnetyczne - dlaczego warto je kupić swojemu dziecku? - mgr Fryderyk Festiwal - blog osobisty

Zdecydowanie warto kupić swojemu dziecku kolorowe, drewniane klocki magnetyczne, które inspirują do świetnej zabawy zarówno samodzielnej, jak i z bliskimi. Co ciekawe, dzięki nim rodzeństwo chętnie spędza czas na wspólnej zabawie, gdyż z tych klocków można tworzyć wiele niesamowitych konstrukcji. Rodzice także chętnie dołączają się do zabawy klockami, gdyż widzą, jak ich pociechy doskonale się przy nich rozwijają. Najlepiej wybierać zestawy, które zainteresują malucha i będą dostosowane do jego wieku. Tego typu zakupy najlepiej robić w sprawdzonych sklepach z zabawkami, w których można znaleźć oryginalny asortyment w naprawdę korzystnej cenie od marki Pixio.

Dodaj komentarz

zobacz również

Dlaczego projektowanie zieleni to skomplikowany proces?

Projektowanie zieleni, często postrzegane jako prosta działalność, kryje w sobie znacznie więcej złożoności niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut…

Czym kierować się podczas wyboru firmy zajmującej się projektowaniem zieleni?

Wybór firmy specjalizującej się w projektowaniu zieleni to ważna decyzja, która może mieć znaczący wpływ na estetykę oraz funkcjonalność przestrzeni…

Jakie są zalety korzystania z komory normobarycznej?

Współczesne metody regeneracji i terapii zdobywają coraz większe uznanie wśród specjalistów i osób dbających o swoje zdrowie. Jedną z coraz…

Dlaczego wynajem koparki jest korzystny?

Współczesna budowa i prace ziemne nie mogą obejść się bez ciężkiego sprzętu, takiego jak koparki. Zastosowanie takiego sprzętu znacząco przyspiesza…