Muzyczne spotkania z Viki Gabor, Hurts i Natalią Kukulską

W coraz dłuższe wieczory Empik zaprasza na ekscytujące muzyczne spotkania z polskimi i zagranicznymi wykonawcami wokół ich premierowych albumów. W piątek 11 września bohaterką kolejnego wydarzenia z cyklu #EmpikMusicLive będzie Viki Gabor z debiutanckim krążkiem. Młoda piosenkarka zagra 30-minutowy koncert na żywo z gościnnym udziałem Kayah. Z kolei w poniedziałek 7 września, fani synth popowych brzmień będą mogli w domowym zaciszu “porozmawiać” z zespołem Hurts w ramach cyklu #premieraonline. Kolejnego dnia o swoim ambitnym muzycznym przedsięwzięciu opowie Natalia Kukulska, pomysłodawczyni i współtwórczyni albumu z nowymi interpretacjami arcydzieł Fryderyka Chopina.

Interaktywne transmisje odbędą się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Spotkania będą tłumaczone na język migowy.

Hurts – poniedziałek, 7 września, godz. 20:00

Z okazji premiery wyczekiwanego, piątego albumu Hurts, brytyjski duet połączy się z polskimi fanami, aby porozmawiać z nimi o nowym krążku. „Faith” (The Orchard) jest efektem dwóch lat pracy i zawiera jedne z najbardziej osobistych utworów w karierze zespołu.

Założony w Manchesterze Hurts to zespół znany z różnorodnego, współczesnego brzmienia, w którym odnaleźć można echa charakterystycznego klimatu końca lat 80. Duet, w skład którego wchodzą Theo Hutchcraft i Adam Anderson, zdobył wiele nagród i sprzedał miliony płyt, lecz nigdy nie rezygnuje z muzycznych eksperymentów. „Faith” to ich najpełniejszy album od dekady – zapis prawdy, szczerości i autentyczności.

Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. Na spotkanie zapraszają również Mystic Production, The Orchard oraz Going.

Natalia Kukulska – wtorek, 8 września, godz. 18:00

Natalia Kukulska przedstawia największy muzyczny projekt w swoim życiu. Artystka powraca w wielkim stylu, w towarzystwie wybitnych muzyków i… samego Fryderyka Chopina! Z tej okazji piosenkarka zagości w studiu Empiku, aby opowiedzieć o „Czułych strunach” (Agora) – największej artystycznej produkcji na polskim rynku fonograficznym, jak również wydarzeniu bez precedensu na świecie. W nagranie albumu twórczo i wykonawczo zaangażowanych było blisko 100 osób. Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty.

Jednym z pretekstów do powstania albumu jest jubileusz 210. urodzin Fryderyka Chopina, który przypada na 2020 rok. Projekt zainicjowała sama Natalia Kukulska, która jest autorką połowy tekstów na płycie i wykonuje utwory Chopina w nowej odsłonie.

– Dotykamy muzyki Fryderyka Chopina. Muzyki niezwykle kunsztownej i pomnikowej. Na pewno wymaga to odwagi, ale jeżeli w muzykę̨ wkłada się całe serce i profesjonalizm i kiedy spotykają̨ się̨ ludzie o takich wrażliwościach i talentach, jak moi goście, może z tego wyjść́ coś pięknego, nowego, a zarazem przypominającego nam o wielkości pierwowzoru– komentuje wokalistka.

Obok Natalii Kukulskiej, za warstwę liryczną odpowiadają cenione autorki, które artystka zaprosiła do tego projektu: Mela Koteluk, Kayah, Gaba Kulka, Natalia Grosiak (Mikromusic) i Bovska. Utwory Chopina otrzymały nową, wielowarstwową oprawę od pięciu znamienitych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego. Pod ich batutą zabrzmiała orkiestra Sinfonia Varsovia. Obok orkiestry na płycie pojawiają się wspaniali muzycy, m.in. Robert Kubiszyn, Michał Dąbrówka czy Piotr Wrombel. Ponadto w nagraniach gościnny udział wziął wybitny pianista, Janusz Olejniczak, którego interpretacjami Chopina zachwycił się cały świat. Za reżyserię̨ dźwięku i mix utworów odpowiedzialny jest niezwykle ceniony Leszek Kamiński.

Rozmowę poprowadzi Agnieszka Szydłowska. Na spotkanie zapraszają także Agora oraz Going.

Viki Gabor – wtorek, 11 września, godz. 20:00

W piątkowy wieczór odbędzie się trzeci koncert na żywo z cyklu #EmpikMusicLive. Tym razem na wirtualnej scenie wystąpi Viki Gabor, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019. Piosenkarka wykona utwory z debiutanckiego krążka „Getaway (Into My Imagination)” (Universal Music Polska) oraz odpowie na pytania fanów dotyczące pracy nad premierowym materiałem. W wydarzeniu weźmie udział również Kayah, która razem z Viki zaśpiewa ich wspólny singiel „Ramię w ramię”. Zapis audio całego 30-minutowego koncertu i rozmowy z piosenkarką trafi następnie do aplikacji streamingowej Empik Music. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Szydłowska.

Viki Gabor ma zaledwie 13 lat, a już może pochwalić się m.in. podwójną platynową płytą za singiel „Superhero” czy platynowym wyróżnieniem za singiel „Ramię w ramię” nagrany z Kayah. Już 4 września ukaże się jej debiutancki album. Na płycie znajdują się największe przeboje Viki, w tym „Superhero”, „Ramię w ramię” oraz „Getaway”, których liczba streamów i wyświetleń klipów przekroczyła 80 milionów.

Dodaj komentarz

zobacz również

Ile kosztuje nagranie płyty muzycznej w studiu nagraniowym?

Nagranie własnej płyty muzycznej jest marzeniem wielu osób. Nie jest to jednak proste. Nie można przecież nagrywać piosenek przy pomocy…

Lech rozwija współpracę z Polish Hip-Hop Festival

Lech Polish Hip-Hop Music Awards to przełomowy projekt dla polskiego hip-hopu. Gatunek, który od wielu lat bije rekordy popularności na…

Muzyka klasyczna wypełni warszawską Pragę. To prawdziwa uczta dla Koneserów

27 maja 2021 r. rozpoczyna się niezwykły cykl „Koncertów Czwartkowych”, które poprowadzi znany krytyk muzyczny Jan Popis. Co tydzień, aż…

Eurowizja 2021: Brzozowski odzyskuje straty

Jeszcze tydzień temu reprezentant Polski podczas 65. Konkursu Piosenki Eurowizji spadł na ostatnie miejsce w rankingu finalistów muzycznej rozgrywki, a…