Najbardziej cenieni producenci dachówek

Prawdopodobnie nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że pokrycie dachowe jest jednym z ważniejszych elementów konstrukcyjnych każdego obiektu. Pełni nie tylko funkcje estetyczne, ale przede wszystkim chroni budynek przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych. Jak wybrać odpowiednie pokrycie? Przede wszystkim warto sięgać po produkty pochodzące od sprawdzonych producentów. Które firmy produkujące dachówki są najbardziej cenione?

Bogen i Ceraton 

Zastanawiając się nad tym, jakie pokrycie dachowe sprawdzi się najlepiej, dobrze zwrócić uwagę nie tylko na jego rodzaj i cenę, ale również na to, jaki producent wypuścił je na rynek. Odwiedzając hurtownię pokryć dachowych, warto zastanowić się nad zakupem produktów marki Bogen. To niemiecka firma produkująca dachówki ceramiczne, która cieszy się dobrymi opiniami na całym świecie. Bogen działa na rynku od 1899 roku. Ponad sto lat doświadczenia i wielu zadowolonych klientów to czynniki, które sprawiły, że firma jest dziś rozpoznawalna nie tylko w Europie.

Dachówki, które oferuje, wyróżniają się wysoką jakością i odpornością na szkodliwe czynniki. Do tego mogą posłużyć nawet przez kilkadziesiąt lat. Kolejną firmą godną zaufania jest Ceraton. Jest to europejska marka, która działa na rynku od ponad 130 lat. Zajmuje się przede wszystkim produkcją dachówki ceramicznej oraz dachówki betonowej, która jest dostępna w szerokiej gamie kolorystycznej. Firma udziela najdłuższej na rynku gwarancji, która wynosi aż 50 lat.

Jakie inne firmy produkujące dachówki są godne uwagi? 

Na rynku pojawia się coraz więcej firm produkujących dachówki. W związku z tym ciężko wybrać najlepszą. To, jakie marki są godne uwagi, zapytaliśmy specjalistę z hurtowni pokryć dachowych Dachlux w Warszawie, który wyjaśnił:

– Wybierając producenta pokryć dachowych, warto zwrócić uwagę na polskie marki. Na szczególną uwagę zasługuje Pruszyński. Jest to największy polski producent stalowych pokryć dachowych oraz elewacji. Pruszyński dostarcza zarówno najprostsze blachy płaskie powlekane i ocynkowane, jak i blachy trapezowe czy dachówki faliste. Produkty są solidnie wykonane i skutecznie ochronią obiekt w przypadku niepogody.

Pozostając przy polskich producentach, na uwagę zasługuje też Icopal, który zajmuje się między innymi produkcją pokryć bitumicznych. Na tle innych firm wyróżnia się wykorzystywaniem coraz nowszych technologii, a do tego jako jeden z nielicznych producentów w Polsce ma certyfikat na system zarządzania jakością, zgodny z normą ISO 9001 oraz i certyfikat na system zarządzania środowiskiem ISO 14001.

Dodaj komentarz

zobacz również

Jakie rozwiązania wykorzystuje się w projektach luksusowych willi?

W dzisiejszych czasach projektowanie luksusowych willi staje się nie tylko wyrazem bogactwa, ale także manifestem nowoczesności i funkcjonalności. Architekci oraz…

Jak przeprowadzane są remonty dachów?

Remont dachu to kluczowy element konserwacji każdego budynku, mający na celu zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu mieszkańcom. Jest to kompleksowy proces,…

Organizacja pogrzebu – jakie są dostępne lokalizacje ceremonii?

W chwilach żałoby i trudu związanego z utratą bliskiej osoby, organizacja pogrzebu staje się nieuchronnym etapem. Decyzje dotyczące ceremonii pogrzebowej…

Zrzyny – gdzie znajdują zastosowania?

Zrzyny to odpady powstające w procesach produkcyjnych, zwłaszcza w przemyśle drzewnym, metalurgicznym i tekstylnym. Są one często postrzegane jako bezużyteczne…