Najbardziej cenieni producenci dachówek

Prawdopodobnie nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że pokrycie dachowe jest jednym z ważniejszych elementów konstrukcyjnych każdego obiektu. Pełni nie tylko funkcje estetyczne, ale przede wszystkim chroni budynek przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych. Jak wybrać odpowiednie pokrycie? Przede wszystkim warto sięgać po produkty pochodzące od sprawdzonych producentów. Które firmy produkujące dachówki są najbardziej cenione?

Bogen i Ceraton 

Zastanawiając się nad tym, jakie pokrycie dachowe sprawdzi się najlepiej, dobrze zwrócić uwagę nie tylko na jego rodzaj i cenę, ale również na to, jaki producent wypuścił je na rynek. Odwiedzając hurtownię pokryć dachowych, warto zastanowić się nad zakupem produktów marki Bogen. To niemiecka firma produkująca dachówki ceramiczne, która cieszy się dobrymi opiniami na całym świecie. Bogen działa na rynku od 1899 roku. Ponad sto lat doświadczenia i wielu zadowolonych klientów to czynniki, które sprawiły, że firma jest dziś rozpoznawalna nie tylko w Europie.

Dachówki, które oferuje, wyróżniają się wysoką jakością i odpornością na szkodliwe czynniki. Do tego mogą posłużyć nawet przez kilkadziesiąt lat. Kolejną firmą godną zaufania jest Ceraton. Jest to europejska marka, która działa na rynku od ponad 130 lat. Zajmuje się przede wszystkim produkcją dachówki ceramicznej oraz dachówki betonowej, która jest dostępna w szerokiej gamie kolorystycznej. Firma udziela najdłuższej na rynku gwarancji, która wynosi aż 50 lat.

Jakie inne firmy produkujące dachówki są godne uwagi? 

Na rynku pojawia się coraz więcej firm produkujących dachówki. W związku z tym ciężko wybrać najlepszą. To, jakie marki są godne uwagi, zapytaliśmy specjalistę z hurtowni pokryć dachowych Dachlux w Warszawie, który wyjaśnił:

– Wybierając producenta pokryć dachowych, warto zwrócić uwagę na polskie marki. Na szczególną uwagę zasługuje Pruszyński. Jest to największy polski producent stalowych pokryć dachowych oraz elewacji. Pruszyński dostarcza zarówno najprostsze blachy płaskie powlekane i ocynkowane, jak i blachy trapezowe czy dachówki faliste. Produkty są solidnie wykonane i skutecznie ochronią obiekt w przypadku niepogody.

Pozostając przy polskich producentach, na uwagę zasługuje też Icopal, który zajmuje się między innymi produkcją pokryć bitumicznych. Na tle innych firm wyróżnia się wykorzystywaniem coraz nowszych technologii, a do tego jako jeden z nielicznych producentów w Polsce ma certyfikat na system zarządzania jakością, zgodny z normą ISO 9001 oraz i certyfikat na system zarządzania środowiskiem ISO 14001.

Dodaj komentarz

zobacz również

Czy suknia weselna dla mamy panny młodej powinna wyróżniać się na tle innych kreacji?

Ślub to wyjątkowe wydarzenie, które jednoczy nie tylko dwoje ludzi, ale również ich rodziny. W tym dniu wszystkie oczy zwrócone…

Z czego słyną tradycyjne włoskie ciastka migdałowe?

Włochy to kraj, który oprócz malowniczych krajobrazów i bogatej historii słynie również z kulinarnych dzieł sztuki. Jednym z mniej znanych,…

Odblaskowa odzież robocza – gdzie powinna być stosowana?

Bezpieczeństwo pracowników stanowi fundament odpowiedniego funkcjonowania każdej firmy czy placówki. Odblaskowa odzież robocza odgrywa istotną rolę w zapewnieniu widoczności i…

Niedziałający ekspres do kawy – jak sobie radzić?

Niewiele rzeczy potrafi zepsuć poranek tak szybko jak niedziałający ekspres do kawy. Dla wielu osób to urządzenie jest kluczowym elementem…