Papa termozgrzewalna – w jakich pracach się ją stosuje?

Hydroizolacja to coś co w budownictwie odgrywa bardzo dużą rolę. Nadmierna wilgoć może prowadzić do bardzo przykrych dla konstrukcji uszkodzeń. Nic dziwnego, że zaczęto się zastanawiać jak zapewnić lepszy poziom wodoszczelność i jak zniwelować wilgoć. Jednym z izolatorów są papy dachowe. Do najpopularniejszych dzisiaj rozwiązań w tej kwestii należy papa termozgrzewalna. Powoli wypiera inne rodzaje pap dzięki swoim zaletom.

Czym jest papa termozgrzewalna? – Charakterystyka

Jeżeli chodzi budowie, to papa termozgrzewalna jest zbudowana w sposób warstwowy. Wyróżniamy kilka warstw, a każda z nich pełni jakąś funkcję

  • Warstwa spodnia – Ochrona papy podczas transportu za sprawą folii antyadhezyjnej

  • Warstwa nośna zwana osnową – Pełni rolę ochronną przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zwiększa elastyczność i niweluje rozciąganie

  • Warstwa izolacyjna – Jest to warstwa bitumu, który pełni rolę hydroizolacyjną. Zależnie od produktu, zastosowany może być inny rodzaj masy asfaltowej.

Jakie są zalety papy termozgrzewalnej?

Papa termozgrzewalna jest popularna nie bez powodu. Do największych jej zalet należy łatwość układania i elastyczność powłok. Dodatkowo charakteryzuje się dużą trwałością i szczelnością połączeń co daje wysokie parametry hydroizolacyjne. Ponadto jest ona bardzo uniwersalna, sprawdza się szczególnie dobrze gdy chodzi o płaski dach.

Gdzie można wykorzystywać papę termozgrzewalną?

Dach płaski to idealna powierzchnia do nałożenia papy termozgrzewalnej. Sprawdzi się tam bardzo dobrze. Dachy nie są jednak jedynym miejscem, gdzie papa tego typu zda egzamin. Często używa się jej do zapewnienia hydroizolacji fundamentów. Polimery dodawane do pap termozgrzewalnych świetnie radzą sobie w działaniu przeciwwilgotnym.

Jaką papę termozgrzewalną wybrać?

To jaką papę termozgrzewalną należy wybrać jest uzależnione od jej przeznaczenie. Doskonale sprawdzi się jeżeli chodzi o płaski dach, lecz trzeba wiedzieć o tym, że papy mogą się między sobą różnić nie tylko ceną ale też wykonaniem. Osnowa nie zawsze jest wykonywana z takich samych materiałów, a dodatkowo w poszczególnych papach mogą być wykorzystywane różne rodzaje bitumu. Należy mieć to na uwadze przy wyborze papy.

Dodaj komentarz

zobacz również

W jaki sposób rzeczoznawca majątkowy ustala wartość nieruchomości?

Ustalenie wartości nieruchomości to kluczowy proces, który wymaga szczegółowej analizy wielu czynników. Rzeczoznawca majątkowy, działając na podstawie obowiązujących przepisów i…

Czym charakteryzuje się ser dojrzewający Caciocavallo?

Ser Caciocavallo to jeden z najbardziej charakterystycznych włoskich serów, który od wieków cieszy się popularnością w kuchniach całego świata. Jego…

Jakie są sposoby na nawadnianie ogrodów?

Właściwe nawadnianie ogrodu to klucz do zdrowego wzrostu roślin, bujnych trawników i obfitych zbiorów. Woda jest niezbędnym składnikiem życia, a…

Jak wybrać bezpieczne i stylowe gałki do mebli dziecięcych?

Wybór odpowiednich gałek do mebli dziecięcych to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Gałki powinny być funkcjonalne, trwałe…