Spotkania online z polskimi artystami młodego pokolenia

Na końcówkę 2020 roku zaplanowano premiery dwóch wyczekiwanych przez fanów polskiej muzyki albumów – koncertowego krążka „Męskie Granie 2020” oraz „mniejszeodtrzech”, debiutu ulubienicy internautów Magdy Beredy. W ramach cyklu #premieraonline obędzie się wirtualne spotkanie z Darią Zawiałow, Igo i Królem, którzy przewodzili tegorocznej Orkiestrze Męskiego Grania. Natomiast Magda Bereda stanie się kolejną bohaterką cyklu #EmpikMusicLive – nie tylko opowie o pracy nad płytą, lecz także zagra 30-minutowy koncert.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Męskie Granie 2020: Daria Zawiałow, Igo, Król – wtorek, 8 grudnia, godz. 18:00

Premiera albumu „Męskie Granie 2020”(prod. Mystic Production) stanowi okazję do spotkania z czołówką najciekawszych polskich wykonawców młodego pokolenia: Darią Zawiałow, Igo i Królem. Rozmowę o niezwykłej edycji Męskiego Grania poprowadzi Agnieszka Szydłowska. Artyści odpowiedzą również na pytania fanów.

To był szczególny rok. Z powodu pandemii zamiast zaplanowanej trasy odbył się tylko jeden koncert Męskiego Grania, bez udziału publiczności, za to transmitowany na żywo w Internecie. Mimo tych okoliczności artyści i organizatorzy stworzyli wyjątkowe widowisko, którego wierny zapis oddany zostaje teraz w ręce słuchaczy.

Na czele Orkiestry stanęli charyzmatyczni Daria Zawiałow, Igo oraz Król. Nie bali się odważnych i zaskakujących wyborów muzycznych. Wśród nich znalazły się między innymi takie hity, jak „Bananowy song” grupy Vox czy „Zanim zrozumiesz” Varius Manx oraz legendarne już utwory, jak „Korowód” Marka Grechuty i zespołu Anawa, „Boskie Buenos” Maanamu czy „Płoną góry, płoną lasy” Czerwonych Gitar. Na płycie „Męskie Granie 2020” można też usłyszeć Katarzynę Nosowską z gościnnym udziałem Maty, Bass Astral x Igo, Darię Zawiałow z zespołem (z gościnnym udziałem Tomasza Organka) oraz Króla, któremu na scenie towarzyszył Waluś Kraksa Kryzys.

#EmpikMusicLive – Magda Bereda – piątek, 10 grudnia, godz. 18:00

#EmpikMusicLive to cykl koncertów i rozmów z artystami wokół ich premierowych albumów. Tym razem bohaterką muzycznego spotkania będzie Magda Bereda. Podczas wydarzenia promującego jej nowy album „mniejszeodtrzech”(prod. e-Muzyka) artystka zagra 30-minutowy koncert, a także odpowie na pytania fanów dotyczące jej twórczości.

Sama mówi o sobie, że jest „zwykłą dziewczyną, która kocha śpiewać, tworzyć muzykę i zarażać uśmiechem”, ale to jedna z najbardziej wpływowych osób polskiego Internetu według magazynu Forbes. Cała jej kariera rozpoczęła się właśnie w sieci. To tam Magda eksperymentowała z muzyką. W 2017 roku jej poczynania zaczęły cieszyć się bardzo dużą popularnością. Od tego czasu zgromadziła 80 milionów wyświetleń i setki tysięcy fanów na portalach społecznościowych.

Przyszedł czas na debiutancką płytę młodej piosenkarki. Krążek składa się z kompozycji stworzonych w większości przez samą artystkę. Jeden utwór został napisany przez Margaret, która opisała w nim niezwykłą więź łączącą Magdę z jej fanami. Album „mniejszeodtrzech” w dwóch słowach to prawdziwa szczerość.

Dodaj komentarz

zobacz również

Ile kosztuje nagranie płyty muzycznej w studiu nagraniowym?

Nagranie własnej płyty muzycznej jest marzeniem wielu osób. Nie jest to jednak proste. Nie można przecież nagrywać piosenek przy pomocy…

Lech rozwija współpracę z Polish Hip-Hop Festival

Lech Polish Hip-Hop Music Awards to przełomowy projekt dla polskiego hip-hopu. Gatunek, który od wielu lat bije rekordy popularności na…

Muzyka klasyczna wypełni warszawską Pragę. To prawdziwa uczta dla Koneserów

27 maja 2021 r. rozpoczyna się niezwykły cykl „Koncertów Czwartkowych”, które poprowadzi znany krytyk muzyczny Jan Popis. Co tydzień, aż…

Eurowizja 2021: Brzozowski odzyskuje straty

Jeszcze tydzień temu reprezentant Polski podczas 65. Konkursu Piosenki Eurowizji spadł na ostatnie miejsce w rankingu finalistów muzycznej rozgrywki, a…