W jakich typach prac przydają się tarcze diamentowe?

Tarcze diamentowe to akcesoria przydatne w wielu branżach. Jest to jeden z podstawowych elementów wyposażenia osób wykonujących rozmaite prace z użyciem szlifierki kątowej. Precyzyjne cięcie i szlifowanie materiałów takich jak beton, granit, aluminium, stal czy szkło nie byłoby możliwe bez dobrej tarczy. Jeśli interesuję Cię temat tarcz diamentowych i zastanawiasz się, w jakich pracach sprawdzają się te akcesoria, zapoznaj się z dalszą częścią naszego artykułu.

Czym jest tarcza diamentowa?

Pomimo swojej nazwy tarcza diamentowa nie jest zbudowana z diamentów. Jeśli by tak było, to akcesoria te uznawane byłyby raczej za dzieła sztuki, a nie przedmioty codziennego użytku. Bazę każdej tarczy stanowi stalowy korpus wzbogacony o warstwę diamentowego nasypu.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klienta w sklepie internetowym kistenberg-sklep.pl, będącym dystrybutorem produktów marki Kistenberg: Specjalnie wyselekcjonowana mieszanka niewielkich drobinek syntetycznego diamentu wzmacnia tarczę, nadając jej ponadprzeciętnej trwałości. Wtopiony w metalowe spoiwo sproszkowany diament jest także dodatkową warstwą chroniącą tarczę przed uszkodzeniami oraz nadmiernym ścieraniem w trakcie szlifowania. W zależności od typu tarczy diamentowa mieszanka jest przylutowywana (tarcze lutowane) lub zgrzewana (tarcze laserowe). Cechą charakterystyczną każdej tarczy diamentowej jest wyjątkowa solidność oraz precyzja pracy, bez względu na typ szlifowanego materiału.

Rodzaje tarcz diamentowych

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tarcz diamentowych. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą ze względu na kilka parametrów. Mowa tu m.in. o budowie, rozmiarze czy zakresie zastosowania. Podstawowy podział obejmuje tarcze segmentowe ze szczelinami, tarcze segmentowe bez szczelin (tzw. tarcze turbo) oraz tarcze z bieżnią ciągłą.

Wybór konkretnego typu tarczy uzależniony jest od rodzaju pracy i materiału, który ma być cięty bądź szlifowany. Za najbardziej uniwersalne uchodzą tarcze turbo. Segmentowe ułożenie ostrzy i brak jakichkolwiek szczelin umożliwiają cięcie praktycznie każdego materiału, w tym tych najkruchszych. Tarcze ze szczelinami wykorzystywane są do pracy z materiałami o niewielkim ciężarze, takimi jak dachówka, miękka cegła i lekki beton. Z kolei tarcze z bieżnią ciągłą stosowane są do pracy z kamieniem, glazurą, gresem i innymi tworzywami o dużej twardości.

Jak bezpiecznie przechowywać tarcze diamentowe?

Aby tarcze diamentowe długo zachowywały swoje właściwości i służyły wiele lat w niezmienionej formie, muszą być w odpowiedni sposób przechowywane. Polecanym rozwiązaniem jest w tym przypadku zakup dedykowanego organizera narzędziowego Kistenberg. To pojemniki, w których bez problemów pomieścisz wszystkie używane przez siebie tarcze. W organizerze możesz trzymać nie tylko akcesoria do szlifierki, ale także elementy drobnicowe oraz mniejsze przedmioty wykorzystywane w rozmaitych pracach domowych i ogrodowych. Pojemniki zbudowane są z solidnych, odpornych na uszkodzenia tworzyw sztucznych, co gwarantuje bezpieczeństwo przechowywanych wewnątrz przedmiotów. Funkcjonalne kubeczki do segregacji magazynowanych akcesoriów oraz wygodna rączka do przenoszenia zwiększają właściwości użytkowe organizerów.

Dodaj komentarz

zobacz również

Jakie rozwiązania wykorzystuje się w projektach luksusowych willi?

W dzisiejszych czasach projektowanie luksusowych willi staje się nie tylko wyrazem bogactwa, ale także manifestem nowoczesności i funkcjonalności. Architekci oraz…

Jak przeprowadzane są remonty dachów?

Remont dachu to kluczowy element konserwacji każdego budynku, mający na celu zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu mieszkańcom. Jest to kompleksowy proces,…

Organizacja pogrzebu – jakie są dostępne lokalizacje ceremonii?

W chwilach żałoby i trudu związanego z utratą bliskiej osoby, organizacja pogrzebu staje się nieuchronnym etapem. Decyzje dotyczące ceremonii pogrzebowej…

Zrzyny – gdzie znajdują zastosowania?

Zrzyny to odpady powstające w procesach produkcyjnych, zwłaszcza w przemyśle drzewnym, metalurgicznym i tekstylnym. Są one często postrzegane jako bezużyteczne…