Zapachy drzewne perfum. Cechy rozpoznawcze

Każde perfumy skomponowane są z kilku idealnie dobranych nut zapachowych, które tworzą razem kompozycję o niepowtarzalnym charakterze. Aromaty mogą być między innymi kwiatowe, owocowe, szyprowe, skórne, orientalne, cytrusowe i drzewne. W poniższym artykule przyjrzymy się ostatniej grupie, która opiera się na rozmaitych leśnych akordach. Sprawdźmy, czym się charakteryzują zapachy drzewne perfum!

Czym cechują się zapachy drzewne perfum?

Perfumy o drzewnym zapachu pochodzące od najlepszych producentów francuskich perfum mogą się znacznie różnić między sobą. Znajdziesz wśród nich bowiem zarówno lżejsze, jak i cięższe aromaty. Cechują się one jednak dużą intensywnością, dlatego istotne jest, by aplikować je z umiarem. W przeciwnym razie te eleganckie, głębokie perfumy mogą okazać się zbyt przytłaczające.

Kompozycje drzewne nie są polecane podczas najbardziej upalnych miesięcy. Ciepłe, intensywne i mocno esencjonalne zapachy przyjemnie otulą Cię zimą oraz jesienią i sprawdzą się wówczas idealnie. Są to bowiem aromaty, które zazwyczaj bardzo długo utrzymują się na skórze i są dobrze na niej wyczuwalne.

Podstawowe nuty zapachów drzewnych

Drzewne perfumy bogate w leśne tony przywodzące na myśl mech i korzenie, a także świeżo ścięte drewno to kompozycje naprawdę wyjątkowe. Ze względu na swój niepowtarzalny charakter połączony z naturalnymi akordami uważane są za tajemnicze i zmysłowe, a także bardzo eleganckie. W ich składzie możesz znaleźć takie nuty zapachowe, jak:

– drzewo sandałowe,

– cedr,

– sosna i inne drzewa iglaste,

– wetyweria,

– paczula,

– mech dębowy.

A wszystko to okryte delikatnym tonem ambry, piżma czy też bursztynu, które umieszczone wśród nut bazy – wspaniale rozwijają i utrzymują całą kompozycję.

Rodzaje zapachów drzewnych perfum

Renomowani dostawcy hurtowi lanych perfum, tacy jak Mandoco, którzy zaopatrują w swoje produkty najlepsze rozlewnie, mają w ofercie wiele kompozycji o drzewnym aromacie. Co istotne, mogą być one wzbogacone o przełamujące całą kompozycję dodatki zapachowe. Wśród nich znajdują się nuty:

– drzewno-korzenne,

– drzewno-orientalne,

– drzewno-szyprowe,

– drzewno-wodne,

– drzewno-ziołowe.

Ponadto ogromną popularnością cieszą się także nieco delikatniejsze kompozycje drzewno-owocowe i drzewno-kwiatowe. Niekiedy w składzie perfum znajduje się również wanilia, która doskonale wzbogaca ich aromat i dodaje im niezwykłej słodkości. Takie zapachy najczęściej wybierane są przez kobiety, choć perfumy drzewne uznawane są w większości za uniseksowe.

Dodaj komentarz

zobacz również

Na jakie okazje sprawdzi się reklamowe oklejanie łódki?

We współczesnym świecie, gdzie reklama jest kluczowym elementem prowadzenia biznesu, przedsiębiorcy szukają coraz bardziej kreatywnych sposobów dotarcia do swojej grupy…

Leki dla pszczół – jak się je podaje?

Pszczoły odgrywają niezastąpioną rolę w zapylaniu roślin i zachowaniu równowagi ekosystemów. Jednakże, w obliczu coraz większych zagrożeń, takich jak choroby,…

Osuszanie budynków – czym kierować się wybierając firmę?

Wilgoć w budynkach to problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak rozwój pleśni, uszkodzenia strukturalne i obniżenie jakości…

Czy suknia weselna dla mamy panny młodej powinna wyróżniać się na tle innych kreacji?

Ślub to wyjątkowe wydarzenie, które jednoczy nie tylko dwoje ludzi, ale również ich rodziny. W tym dniu wszystkie oczy zwrócone…