Czarnogóra na cztery pory roku

Pozostając w domu można wykorzystać czas, aby, na razie wirtualnie, poznać nowe miejsca, nabrać chęci do podróży i wyruszyć w nią, kiedy to będzie możliwie.

Svetlana Tomković, manager Narodowej Organizacji Turystycznej zapewnia, że Czarnogóra nie da o sobie zapomnieć, a na razie, poprzez obraz i dźwięk, chce dać chwilę relaksu i rozbudzić chęć do podróży. – Poprzez najnowszy film chcemy pokazać, że Czarnogóra, jej przyroda i atrakcje będą czekać na turystów o każdej porze roku. Dziś jednak bezpieczeństwo zdrowotne jest najważniejsze. Musimy pozostać w domu, by móc podróżować później. Wierzymy, że wkrótce nadejdzie czas, kiedy turyści do nas przyjadą i wszyscy będziemy mogli odbudować swoje siły – dodała.

W ostatnich latach Czarnogóra bardzo skutecznie walczyła o uwagę polskich turystów. Rosnące zainteresowanie tym kierunkiem wynikało z atrakcyjności i zróżnicowania regionu, intensywnie rozwijającej się infrastruktury i dogodnych połączeń lotniczych. Warto mieć na uwadze, że do Czarnogóry wygodnie można się dostać też samochodem.

Czarnogóra w pigułce – między morzem a górami

Czarnogóra to niewielki kraj, o powierzchni niespełna 14 tys. km2, który pozwala tak zaplanować pobyt, by zarówno wypocząć na słonecznych plażach, jak i podziwiać surowe, górskie szczyty czy głębokie kaniony – tak różnorodny krajobraz, w mgnieniu oka pozwala przenieść się w zupełnie inne miejsca. Krótki film przeprowadza widza przez Czarnogórę, gdzie piękna, niezadeptana przyroda i bliskość natury, zapewni odpoczynek i relaks, po trudnym okresie izolacji.

Dzięki zachowanemu ekosystemowi, Park Narodowy Jezioro Szkoderskie to raj dla blisko 280 gatunków ptaków, w większości rzadkich i zagrożonych. Jezioro Szkoderskie to największy na Bałkanach akwen śródlądowy, będący naturalnym stanowiskiem rzadkiego w Europie pelikana kędzierzawego.

Z kolei Kotor to jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w basenie Morza Śródziemnego, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Czar tego miejsca tworzą kręte uliczki, nieregularne place, z całym bogactwem śladów, pozostawionych przez dawnych mieszkańców i władców. Zatoka Kotorska, która wygląda jakby góry pękły i wpuściły morze między siebie, to najbardziej położony na południe fiord w Europie.

Z południa przenosimy się w północną część kraju, gdzie Park Narodowy Prokletje, przykuwa uwagę pięknymi szczytami z bogactwem jesiennych kolorów. Kolejnym unikalnym miejscem jest kanion rzeki Tary o długości 93 km i głębokości do 1300 m, będący największym w Europie, a trzecim na świecie. To miejsce, w którym rafting i spływy po Tarze, oferują niezapomniane wrażenia.

Dalej zobaczymy Park Narodowy Durmitor, gdzie czekają szlaki turystyczne o różnej długości i stopniu trudności, które pomagają odkrywać zarówno piękne, pionowo wznoszące się skały, wiekowe lasy, trawiaste pagórki i doliny, jak i polodowcowe jeziora.

Inny górski region to Park Narodowy Biogradska Gora, z nowoczesnymi ośrodkami narciarskimi, Kolašin 1600 Ski Centre i Kolasin 1450 Ski Resort w paśmie górskim Bjelasica.

Dodaj komentarz

zobacz również

Przyrodnicze skarby Brodnickiego Parku Krajobrazowego

Brodnicki Park Krajobrazowy to niezwykły obszar chroniący cenne dziedzictwo przyrodnicze w północnej Polsce. Ten malowniczy park leży w województwie kujawsko-pomorskim, a…

O czym warto pamiętać szukając pokoju do wynajęcia?

Planując zasłużony urlop, wybór odpowiedniego miejsca na nocleg jest kluczowy dla komfortu i satysfakcji z podróży. Poszukiwanie idealnego pokoju do…

Atrakcje na Jeziorze Czorsztyńskim – propozycje dla rodzin z dziećmi

Atrakcje na Jeziorze Czorsztyńskim przyciągają licznych turystów, pragnących wypoczynku w świetnym otoczeniu przyrody. Góry, lasy i jeziora – czego chcieć…

Najlepsze namioty ze sklepu militarnego Milworld.pl

Zima to idealny czas, aby przygotować się na wiosenno-letni sezon obozowania na łonie natury. Kompletowanie wyposażenia campingowego najlepiej zacząć od…