Jak wymieniać uszczelki w profilach alumuniowych

Uszczelki w profilach aluminiowych służą m.in. do osadzania w nich tafli szkła. W ofercie producentów można znaleźć ich różne rodzaje, które są dopasowane do modelu, wielkości oraz typu okna. Dobre uszczelki są inwestycją na wiele lat, jednak jak większość elementów konstrukcji, należy je co pewien czas wymieniać. Jak i kiedy zmienić uszczelki w profilach aluminiowych?

O czym pamiętać wymieniając uszczelki w profilach aluminiowych?

Wymiana uszczelek w profilach aluminiowych wymaga przede wszystkim precyzji i dokładności. Na początku delikatnie usuwa się starą uszczelkę, tak by nie uszkodzić profilu. Następnie miejsce po niej oczyszcza się z tłuszczu i innych zabrudzeń, np. za pomocą spirytusu. Trzeba także zmierzyć i przyciąć nową uszczelkę do odpowiedniej długości. Folię zabezpieczającą zdejmuje się z warstwy klejącej i montuje uszczelkę na całej długości szczeliny, dociskając ją stopniowo. Trzeba jednak pamiętać, że uszczelki do profili aluminiowych wymagają czystej i całkowicie suchej powierzchni.

Kiedy wymienić uszczelki w profilach aluminiowych?

Zużycie uszczelek można podejrzewać przy zauważalnej nieszczelności okien. Uwagę powinny zwrócić takie objawy, jak np. wyczuwalny ciąg okna mimo zamkniętej stolarki lub przecieki wokół niego. Twarda, odkształcona, odstająca od okna lub uszkodzona uszczelka z pewnością kwalifikuje się do wymiany. Nawet gdy nie zauważa się żadnych niepokojących oznak, dla pełnego komfortu cieplnego i sprawnego funkcjonowania okien uszczelki warto wymienić co ok. 10 lat. Aby zapewnić odpowiednią trwałość artykułów, warto właściwie je konserwować. Wysokiej jakości produkty oferuje m.in. producent uszczelek Argon, który dba o zadowolenie swoich Klientów.

Jak przedłużyć żywotność uszczelek?

Aby przedłużyć żywotność i uniknąć częstszej wymiany uszczelek, niż jest to potrzebne, należy odpowiednio o nie zadbać. Zdatność do użytku przedłuża regularne czyszczenie i konserwacja. Myjąc okna czy inne powierzchnie szklane, które są osadzone w uszczelkach, nie należy pomijać właśnie tych drobnych elementów. Dostępnych jest również sporo preparatów, które pozwalają zabezpieczyć uszczelki. Takie zabiegi zapewnią odpowiednią sprężystość i elastyczność, dzięki czemu nie będą podatne na pęknięcie i kruszenie.

Dodaj komentarz

zobacz również

Jakie są sposoby na nawadnianie ogrodów?

Właściwe nawadnianie ogrodu to klucz do zdrowego wzrostu roślin, bujnych trawników i obfitych zbiorów. Woda jest niezbędnym składnikiem życia, a…

Jak wybrać bezpieczne i stylowe gałki do mebli dziecięcych?

Wybór odpowiednich gałek do mebli dziecięcych to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Gałki powinny być funkcjonalne, trwałe…

Na czym polega praca radcy prawnego?

Współczesne prawo jest złożoną dziedziną, która wymaga nie tylko solidnej wiedzy teoretycznej, ale także umiejętności praktycznego zastosowania przepisów w różnych…

Legalna praca dla obcokrajowców – co warto wiedzieć?

W obliczu globalizacji i rosnącej mobilności, Polska staje się atrakcyjnym miejscem pracy dla obcokrajowców z różnych zakątków świata. Zatrudnienie w…