Kinkiety w stylu glamour – czym kierować się przy ich wyborze?

Zainteresowanie stylem glamour w czasie, gdy większość aranżacji polega na skrajnym minimalizmie, może prowadzić do uzyskania oryginalnych rozwiązań. Do stylu tego pasuje dużo światła, więc w dzień mieszkanie tonie w promieniach słońca, po zapadnięciu zmroku polega się na oświetleniu elektrycznym.

Idealne oświetlenie mieszkania w stylu glamour

Większość osób zafascynowanych takimi aranżacjami chętnie sięga po kinkiety w stylu glamour. Warto wybrać takie, które np. będą miały podobne wzornictwo do innych elementów wyposażenia. Pomoże to stworzyć wrażenie kompletności, dokładnego wykończenia. Kinkiet pełni ważną funkcję, ale może być również ozdobą.

Większość dostępnych w sklepach z artykułami elektrycznymi kinkietów nadaje się do samodzielnego montażu (niekoniecznie jednak poradzą sobie z tym osoby początkujące). Są też firmy, które na zamówienie montują kinkiety w Białymstoku, więc dla uzyskania najlepszych efektów można im powierzyć tę pracę.

Kinkiety ścienne glamour – dekoracje m.in. do sypialni

W pomieszczeniach umieścić można różne rodzaje kinkietów. Popularne kinkiety sufitowe glamour są atrakcyjnym uzupełnieniem centralnego oświetlenia (zapewnianego np. przez żyrandol). Inny rodzaj, ścienne, będą służyły do wyeksponowania dekoracji lub pełniły rolę lampki nocnej.

Wybierając styl glamour, warto zadbać o to, by wyposażenie wnętrza było utrzymane w tym stylu lub nawiązywało do niego. Obecnie można eksperymentować ze stylami, a wspomniany glamour pozwala nawet na pewien dodatek kiczu. Dobrze będą więc wyglądały masywne, pozłacane kinkiety, które gdzie indziej sprawiałyby przesadne wrażenie.

Najlepsze oświetlenie salonu w stylu glamour

Jeśli chodzi o salon, w centrum zawisnąć może lampa sufitowa pojedyncza bądź dekoracyjny żyrandol. Pozostałe części pomieszczenia można udekorować i przy tym doświetlić za pomocą kinkietów. Powinny pasować do żyrandola lub centralnej lampy, dzięki czemu uda się uzyskać najlepsze rezultaty.

Podsumowując, kinkiety glamour dobrze sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w eleganckim, ale nieco staroświeckim stylu. Pomagają utrzymać marzycielską atmosferę i pasują do wielu pomieszczeń.

Dodaj komentarz

zobacz również

Które gałęzie przemysłu korzystają z cięcia laserowego?

Cięcie laserem to jedna z najbardziej precyzyjnych metod obróbki różnego rodzaju surowców i materiałów. Dzięki licznym zaletom wycinarek laserowych, takich…

Cechy rozpoznawcze mebli w stylu industrialnym

Styl industrialny ma bogatą tradycję, wywodzącą się z połowy XX wieku. Nawiązuje do starych fabryk i opuszczonych obiektów poprzemysłowych. Surowe,…

Glany w damskich stylizacjach. Przegląd rozwiązań

Glany – kojarzone na ogół z rockandrollowymi lub militarnymi stylizacjami – na dobre zagościły w modzie damskiej, udowadniając, że pasują…

Klima – czym się kierować przy jej wyborze?

Posiadanie dobrej klimy to naprawdę spory komfort, szczególnie obecnie w czasach, w których z każdym rokiem lato jest coraz bardziej…