Kinkiety w stylu glamour – czym kierować się przy ich wyborze?

Zainteresowanie stylem glamour w czasie, gdy większość aranżacji polega na skrajnym minimalizmie, może prowadzić do uzyskania oryginalnych rozwiązań. Do stylu tego pasuje dużo światła, więc w dzień mieszkanie tonie w promieniach słońca, po zapadnięciu zmroku polega się na oświetleniu elektrycznym.

Idealne oświetlenie mieszkania w stylu glamour

Większość osób zafascynowanych takimi aranżacjami chętnie sięga po kinkiety w stylu glamour. Warto wybrać takie, które np. będą miały podobne wzornictwo do innych elementów wyposażenia. Pomoże to stworzyć wrażenie kompletności, dokładnego wykończenia. Kinkiet pełni ważną funkcję, ale może być również ozdobą.

Większość dostępnych w sklepach z artykułami elektrycznymi kinkietów nadaje się do samodzielnego montażu (niekoniecznie jednak poradzą sobie z tym osoby początkujące). Są też firmy, które na zamówienie montują kinkiety w Białymstoku, więc dla uzyskania najlepszych efektów można im powierzyć tę pracę.

Kinkiety ścienne glamour – dekoracje m.in. do sypialni

W pomieszczeniach umieścić można różne rodzaje kinkietów. Popularne kinkiety sufitowe glamour są atrakcyjnym uzupełnieniem centralnego oświetlenia (zapewnianego np. przez żyrandol). Inny rodzaj, ścienne, będą służyły do wyeksponowania dekoracji lub pełniły rolę lampki nocnej.

Wybierając styl glamour, warto zadbać o to, by wyposażenie wnętrza było utrzymane w tym stylu lub nawiązywało do niego. Obecnie można eksperymentować ze stylami, a wspomniany glamour pozwala nawet na pewien dodatek kiczu. Dobrze będą więc wyglądały masywne, pozłacane kinkiety, które gdzie indziej sprawiałyby przesadne wrażenie.

Najlepsze oświetlenie salonu w stylu glamour

Jeśli chodzi o salon, w centrum zawisnąć może lampa sufitowa pojedyncza bądź dekoracyjny żyrandol. Pozostałe części pomieszczenia można udekorować i przy tym doświetlić za pomocą kinkietów. Powinny pasować do żyrandola lub centralnej lampy, dzięki czemu uda się uzyskać najlepsze rezultaty.

Podsumowując, kinkiety glamour dobrze sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w eleganckim, ale nieco staroświeckim stylu. Pomagają utrzymać marzycielską atmosferę i pasują do wielu pomieszczeń.

Dodaj komentarz

zobacz również

Rewitalizacja kamienic – jakie są korzyści dla mieszkańców?

Rewitalizacja kamienic to proces polegający na odnowie i modernizacji starych budynków mieszkalnych, który przynosi szereg korzyści zarówno dla samych mieszkańców,…

Czy aqua aerobik jest odpowiedni dla osób w każdym wieku?

Aqua aerobik, czyli forma ćwiczeń wykonywanych w wodzie, zyskuje coraz większą popularność wśród różnych grup wiekowych. Cieszy się uznaniem zarówno…

Uchwyty do mebli – co warto wiedzieć?

Uchwyty do mebli, choć często niedoceniane, pełnią kluczową rolę w aranżacji wnętrz. To one potrafią nadać meblom charakteru, podkreślić ich…

Jak działa dwutlenek chloru do basenu?

Chcesz mieć zawsze czystą i bezpieczną wodę w basenie? Zrozumienie mechanizmu działania dwutlenku chloru jest kluczowe. Gdy dodajesz tę substancję…