Rowerem elektrycznym przez Półwysep Helski!

PKP S.A. prowadzi prace badawczo-rozwojowe nad popularyzacją elektromobilności. Na dworcach na Półwyspie Helskim: we Władysławowie i na Helu, pojawiły się stacje ładowania i wypożyczania rowerów elektrycznych TrybEco. Do dyspozycji użytkowników oddano łącznie 20 jednośladów hybrydowych V generacji ze wspomaganiem elektrycznym, w całości obsługiwanych z aplikacji na smartfony. Pierwsze tygodnie działalności stacji potwierdziły zainteresowanie tą, przyjazną dla środowiska, formą transportu. Rowery wypożyczać można do 30 września br.

Do dyspozycji użytkowników oddaliśmy 20 jednośladów hybrydowych, które wypożycza się za pomocą specjalnej aplikacji. Rowery są wyposażone w silniki elektryczne 250 W, w przednim kole, wspomagające jazdę zgodnie z przepisami do prędkości 25 km/h. Na w pełni naładowanej baterii, bezpiecznie zabudowanej w tylnym kole, można przejechać około 100 km. Dzięki umieszczeniu silnika i baterii w osiach obrotu koła, jeździć można także jak normalnym rowerem, bez wykorzystania silnika elektrycznego, przy użyciu siły własnych mięśni. Zachęcam do testowania tych rozwiązań. Długość trasy pomiędzy Helem a Władysławowem wynosi 33 km i jest jedną z najbardziej malowniczych w całej Polsce. Na działających w ramach systemu Rowery PKP Mobility stacjach PowerBox naładować można rowery, skutery i hulajnogi elektryczne, jak również osobiste urządzenia mobilne, mówi Tomasz Przygucki, prezes TrybEco.

Wypożycz lub naładuj swojego elektryka i śmigaj po Helu

Modułowe stacje ładowania i parkowania oraz wypożyczania pojazdów PKP Mobility to zespół 12 stanowisk dla elektrycznych dwukołowców, tj. rowerów i hulajnóg. Połowa miejsc wyposażona jest w automatyczne terminale ładowania, przeznaczona na rowery do wypożyczenia, druga strona z szafkami ładowania PowerBox jest dla użytkowników z własnymi pojazdami. Każde ze stanowisk do ładowania własnego sprzętu, wyposażone jest w specjalną szafkę z zamkiem elektromagnetycznym, otwieraną zdalnie, przy pomocy dedykowanej aplikacji na smartfona. W środku znajdą się: gniazdo 230V/2A do ładowania jednośladów oraz USB 5V/2A do szybkiego zasilenia przenośnego sprzętu elektronicznego, miejsce do przechowywania małego bagażu podręcznego oraz zintegrowana linka zabezpieczająca zaparkowany pojazd przed kradzieżą.

Z wypożyczalni można skorzystać w po uiszczeniu opłat, wskazanych w cenniku usługi, za pomocą specjalnej aplikacji, dostępnej do pobrania na stronie rowery.pkp.einfleet.eu, działającej w systemie Android oraz iOS. Z systemu ładowania PowerBox można skorzystać za pomocą aplikacji pn. PWA na dowolnym smartfonie. Koszt godziny wypożyczenia szafki PowerBox to 2 zł, a koszt godziny jazdy na elektrycznym rowerze to 20 zł albo 99 zł za dobę, przy czym minimalna kwota, jaką trzeba po rejestracji zasilić konto to 40 zł.

Rozwój elektromobilności w Polsce

Rowerowe testy na Półwyspie Helskim wpisują się w działania PKP S.A. na rzecz rozwoju elektromobilności realizowane w ramach marki PKP Mobility (https://www.pkp.pl/pl/bike-sharing), a także w coraz bardziej popularną ekonomię współdzielenia. Firma Trybeco Sp. z o.o. jest dostawcą całej infrastruktury, oraz systemu Rowery PKP Mobility, przy tworzeniu rozwiązania współpracuje w zakresie dostawy komponentów, części i rozwiązań z Einfleet Sp. z o.o., oraz z Biomass Energy Project S.A.

Ze względu na to, że pilotaż projektu jest wprowadzany w czasie pandemii koronawirusa, żeby zabezpieczyć użytkowników, rowery są codziennie dezynfekowane. Przy stacjach znajdują się również dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk.

Dodaj komentarz

zobacz również

Najlepsze namioty ze sklepu militarnego Milworld.pl

Zima to idealny czas, aby przygotować się na wiosenno-letni sezon obozowania na łonie natury. Kompletowanie wyposażenia campingowego najlepiej zacząć od…

TomTom: 82% Polaków jest skłonnych spędzić wakacyjny urlop w kraju

Polacy są bardziej skłonni zaplanować wakacyjną podróż w kraju, niż wyjeżdżać zagranicę – tak wynika z najnowszego, europejskiego badania opinii*,…

Kolejne urodziny Muzeum Polskiej Wódki – to już 3 lata

Muzeum Polskiej Wódki to tradycja w nowoczesnym wydaniu, a urodzinowe atrakcje, jak twierdzą ich pomysłodawcy – przewodnicy i barmani – ową dewizę…

Leć do Dubaju liniami Emirates i odbierz całodniowy bilet do Aquaventure

Linie Emirates mają świetne wieści dla podróżnych z Polski, którzy tego lata planują spędzić wakacje w Dubaju. Każdy kto kupi…