Rowerem elektrycznym przez Półwysep Helski!

PKP S.A. prowadzi prace badawczo-rozwojowe nad popularyzacją elektromobilności. Na dworcach na Półwyspie Helskim: we Władysławowie i na Helu, pojawiły się stacje ładowania i wypożyczania rowerów elektrycznych TrybEco. Do dyspozycji użytkowników oddano łącznie 20 jednośladów hybrydowych V generacji ze wspomaganiem elektrycznym, w całości obsługiwanych z aplikacji na smartfony. Pierwsze tygodnie działalności stacji potwierdziły zainteresowanie tą, przyjazną dla środowiska, formą transportu. Rowery wypożyczać można do 30 września br.

Do dyspozycji użytkowników oddaliśmy 20 jednośladów hybrydowych, które wypożycza się za pomocą specjalnej aplikacji. Rowery są wyposażone w silniki elektryczne 250 W, w przednim kole, wspomagające jazdę zgodnie z przepisami do prędkości 25 km/h. Na w pełni naładowanej baterii, bezpiecznie zabudowanej w tylnym kole, można przejechać około 100 km. Dzięki umieszczeniu silnika i baterii w osiach obrotu koła, jeździć można także jak normalnym rowerem, bez wykorzystania silnika elektrycznego, przy użyciu siły własnych mięśni. Zachęcam do testowania tych rozwiązań. Długość trasy pomiędzy Helem a Władysławowem wynosi 33 km i jest jedną z najbardziej malowniczych w całej Polsce. Na działających w ramach systemu Rowery PKP Mobility stacjach PowerBox naładować można rowery, skutery i hulajnogi elektryczne, jak również osobiste urządzenia mobilne, mówi Tomasz Przygucki, prezes TrybEco.

Wypożycz lub naładuj swojego elektryka i śmigaj po Helu

Modułowe stacje ładowania i parkowania oraz wypożyczania pojazdów PKP Mobility to zespół 12 stanowisk dla elektrycznych dwukołowców, tj. rowerów i hulajnóg. Połowa miejsc wyposażona jest w automatyczne terminale ładowania, przeznaczona na rowery do wypożyczenia, druga strona z szafkami ładowania PowerBox jest dla użytkowników z własnymi pojazdami. Każde ze stanowisk do ładowania własnego sprzętu, wyposażone jest w specjalną szafkę z zamkiem elektromagnetycznym, otwieraną zdalnie, przy pomocy dedykowanej aplikacji na smartfona. W środku znajdą się: gniazdo 230V/2A do ładowania jednośladów oraz USB 5V/2A do szybkiego zasilenia przenośnego sprzętu elektronicznego, miejsce do przechowywania małego bagażu podręcznego oraz zintegrowana linka zabezpieczająca zaparkowany pojazd przed kradzieżą.

Z wypożyczalni można skorzystać w po uiszczeniu opłat, wskazanych w cenniku usługi, za pomocą specjalnej aplikacji, dostępnej do pobrania na stronie rowery.pkp.einfleet.eu, działającej w systemie Android oraz iOS. Z systemu ładowania PowerBox można skorzystać za pomocą aplikacji pn. PWA na dowolnym smartfonie. Koszt godziny wypożyczenia szafki PowerBox to 2 zł, a koszt godziny jazdy na elektrycznym rowerze to 20 zł albo 99 zł za dobę, przy czym minimalna kwota, jaką trzeba po rejestracji zasilić konto to 40 zł.

Rozwój elektromobilności w Polsce

Rowerowe testy na Półwyspie Helskim wpisują się w działania PKP S.A. na rzecz rozwoju elektromobilności realizowane w ramach marki PKP Mobility (https://www.pkp.pl/pl/bike-sharing), a także w coraz bardziej popularną ekonomię współdzielenia. Firma Trybeco Sp. z o.o. jest dostawcą całej infrastruktury, oraz systemu Rowery PKP Mobility, przy tworzeniu rozwiązania współpracuje w zakresie dostawy komponentów, części i rozwiązań z Einfleet Sp. z o.o., oraz z Biomass Energy Project S.A.

Ze względu na to, że pilotaż projektu jest wprowadzany w czasie pandemii koronawirusa, żeby zabezpieczyć użytkowników, rowery są codziennie dezynfekowane. Przy stacjach znajdują się również dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk.

Dodaj komentarz

zobacz również

Przyrodnicze skarby Brodnickiego Parku Krajobrazowego

Brodnicki Park Krajobrazowy to niezwykły obszar chroniący cenne dziedzictwo przyrodnicze w północnej Polsce. Ten malowniczy park leży w województwie kujawsko-pomorskim, a…

O czym warto pamiętać szukając pokoju do wynajęcia?

Planując zasłużony urlop, wybór odpowiedniego miejsca na nocleg jest kluczowy dla komfortu i satysfakcji z podróży. Poszukiwanie idealnego pokoju do…

Atrakcje na Jeziorze Czorsztyńskim – propozycje dla rodzin z dziećmi

Atrakcje na Jeziorze Czorsztyńskim przyciągają licznych turystów, pragnących wypoczynku w świetnym otoczeniu przyrody. Góry, lasy i jeziora – czego chcieć…

Najlepsze namioty ze sklepu militarnego Milworld.pl

Zima to idealny czas, aby przygotować się na wiosenno-letni sezon obozowania na łonie natury. Kompletowanie wyposażenia campingowego najlepiej zacząć od…