Włoskie Trentino gotowe na przyjęcie turystów

3 czerwca Włochy ponownie otworzyły swoje granice dla wszystkich krajów UE i Wielkiej Brytanii. Turyści nie będą musieli poddawać się kwarantannie po przybyciu do Włoch na miejsce docelowego wypoczynku, ale i tak wielu z nich będzie szukać spokojnego i ustronnego miejsca. Trafionym wyborem może okazać się region Trentino – doskonała destynacja dla osób poszukujących otwartych przestrzeni i bliskości natury. Szczególnie, że w prowincji nie obowiązują ograniczenia dotyczące indywidualnych aktywności na świeżym powietrzu, a wszystkie placówki turystyczne zostały w ciągu ostatnich tygodni przystosowane i przeszkolone pod kontem zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa gościom i pracownikom.

Po trudnym czasie izolacji wywołanym przez epidemię, dziś bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy powrócić na łono przyrody. Pragniemy wręcz zanurzyć się w lasach, zagubić na malowniczych górskich szlakach lub zwolnić tempa nad brzegami zachwycających jezior. Odczuwamy naturalną potrzebę swobodnego przemieszczania się i wyruszenia w poszukiwaniu otwartych, bezpiecznych przestrzeni, oddychania świeżym powietrzem, zatracenia się w rewitalizującym uścisku natury. Ale przede wszystkim potrzebujemy czuć się bezpiecznie.

Region Trentino, korzystając z naturalnych uwarunkowań oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów, ze szczególną starannością przygotował się na letni sezon i przyjęcie wakacyjnych gości. Nie bez znaczenia dla poszukujących wytchnienia w odosobnieniu będzie fakt, że w Trentino na każdego mieszkańca przypada 1000 drzew, a lasy porastają aż 63% powierzchni regionu. Pozostała przestrzeń to między innymi urzekające parki przyrody, monumentalne szczyty Dolomitów, 297 jezior oraz 5000 km szlaków i 8000 km górskich tras rowerowych. Nieocenionym walorem prowincji jest także wyjątkowa, głęboko zakorzeniona w tradycji gościnność mieszkańców, której można doświadczyć zarówno w tysiącach małych rodzinnych firm, jak i korzystając z szerokiej sieci turystycznych usług regionu.

To właśnie mieszkańcy Trentino i ich ogromne poczucie społecznej odpowiedzialności pozwoliły zredukować rozprzestrzenianie się epidemii do minimum oraz przygotować region na nadchodzące lato. Sektor turystyczny we współpracy ze służbami zdrowia wdrożył niezbędne środki, mające na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa zarówno gościom, jak i pracownikom zatrudnionym we wszelkich obiektach noclegowych – począwszy od hoteli, poprzez pensjonaty, domki letniskowe i apartamenty, kończąc na polach namiotowych i schroniskach. Kluczowa jest zasada dystansu społecznego, która uzupełniona o odpowiedzialność i szkolenia dla personelu ma zagwarantować bezpieczeństwo przybywającym na wypoczynek turystom.

Środkami bezpieczeństwa objęto także wyciągi narciarskie i publiczne plaże

Natomiast stowarzyszenie Associazione Rifugi del Trentino, zrzeszające 146 schronisk górskich w Trentino, stworzyło zbiór zasad dotyczących zakwaterowania w obiektach położonych w wyższych partiach gór. Między innymi, aby móc przenocować w schronisku, niezbędna będzie wcześniejsza rezerwacja. Dodatkowo goście będą zobowiązani przybyć z własnym śpiworem i poszewką na poduszkę oraz korzystać ze swoich kapci, a w przestrzeni wspólnej zakrywać twarz maseczką i, o ile to możliwe, przestrzegać zasad dystansu społecznego. Celem inicjatywy jest zapewnienie wspólnego bezpieczeństwa oraz płynny przepływ informacji pomiędzy schroniskami a gośćmi, aby mogli odpowiednio przygotować się do górskiej wycieczki.

Nie wprowadzono żadnych szczególnych ograniczeń dotyczących uprawiania indywidualnych sportów na świeżym powietrzu, poza nakazem zachowania środków ostrożności, mających zapewnić dystans społeczny. Tam, gdzie nie można uniknąć spotkania z innymi turystami, należy zakrywać twarz maseczką.

Niestety, szereg wydarzeń kulturalnych, sportowych i kulinarnych, również tych związanych z winem – tak charakterystycznych dla letniego sezonu w Trentino – zostało anulowanych lub przełożonych, w tym słynny festiwal Sounds of the Dolomites. Niemniej spragnieni kontaktu z kulturą goście mogą ponownie odwiedzać czołowe muzea i zamki regionu. Ich drzwi zostały ponownie otwarte dla zwiedzających 2 czerwca, zaś do końca miesiąca bilety wstępu będzie można nabyć w symbolicznej cenie 1 euro.

Dodaj komentarz

zobacz również

O czym warto pamiętać szukając pokoju do wynajęcia?

Planując zasłużony urlop, wybór odpowiedniego miejsca na nocleg jest kluczowy dla komfortu i satysfakcji z podróży. Poszukiwanie idealnego pokoju do…

Atrakcje na Jeziorze Czorsztyńskim – propozycje dla rodzin z dziećmi

Atrakcje na Jeziorze Czorsztyńskim przyciągają licznych turystów, pragnących wypoczynku w świetnym otoczeniu przyrody. Góry, lasy i jeziora – czego chcieć…

Najlepsze namioty ze sklepu militarnego Milworld.pl

Zima to idealny czas, aby przygotować się na wiosenno-letni sezon obozowania na łonie natury. Kompletowanie wyposażenia campingowego najlepiej zacząć od…

TomTom: 82% Polaków jest skłonnych spędzić wakacyjny urlop w kraju

Polacy są bardziej skłonni zaplanować wakacyjną podróż w kraju, niż wyjeżdżać zagranicę – tak wynika z najnowszego, europejskiego badania opinii*,…